Skupina Partners získala bankovní licenci ČNB. Je to vstup do nové finanční ligy, říká Petr Borkovec

Jde o důležitý milník na cestě ke spuštění nové Partners Banky, která má služby veřejnosti začít nabízet začátkem příštího roku.

Peter BrejčákPeter Brejčák

borkovec

Foto: Partners

Petr Borkovec, spoluzakladatel a generální ředitel skupiny Partners

0Zobrazit komentáře

Finanční skupina Partners po dlouhé době příprav oficiálně získala bankovní licenci České národní banky. Původně přitom očekávala získání licence v září. Nová banka ponese název Partners Banka a její činnost skupina plánuje spustit v prvním čtvrtletí 2024. V pilotním provozu pro vedení, zaměstnance, poradce a jejich rodiny banka zahájí činnost koncem letošního roku.

„Spuštění banky vnímáme jako vstup do nové finanční ligy,“ uvedl ředitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec. Partners Banka bude úzce spolupracovat s finančně poradenskou společností Partners, bude využívat její pobočkovou síť a její pobočky ponesou značku Partners Banky.

Aktuálně jich na trhu funguje přes 150, v dlouhodobém plánu je jich 250. Po spuštění banky budou mít Partners čtvrtou největší pobočkovou síť v Česku. Stejný osobní servis bude ale poskytovat všech 1 500 certifikovaných poradců Partners, kteří se splněním certifikace a zajištěním zásadních pravidel stanou bankéři Partners Banky.

Současně podle Borkovce platí, že na těchto místech si budou moci lidé i nadále sjednávat ostatní produkty a služby jiných finančních domů, které Partners zprostředkovávají. „Od ostatních bank se chceme lišit v mnoha parametrech. V první řadě připravujeme otevřený model nabízející produkty i od jiných poskytovatelů, než je naše finanční skupina. Klient si v bance obslouží všechny své produkty a dosáhne na poradenství. Banku tak zapojíme do poradenské sítě,“ doplnil ředitel Partners Banky Marek Ditz.

Vlastní kapitál Partners Banky činí tři miliardy korun. Banka je stoprocentně v rukou českých vlastníků, kam patří zhruba tisíc poradců, manažerů, ředitelů a zaměstnanců skupiny Partners. Z externích subjektů do projektu investovaly společnosti Pale Fire Capital, Reflex Capital nebo Tomáš Čupr, kteří dohromady vlastní 18,5 procenta. Spoluzakladatelé firmy Radim Lukeš a Petr Borkovec a další lidé z Partners vlastní zbývajících 81,5 procenta.

Do finanční skupiny Partners patří projekty Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea, nemovitostní fond Trigea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine.

S využitím ČTK