Live

zobrazit nejnovější

8. 8. 2023 20:24

Doporučujeme

„ Věděla jsem, že jestli se nepohnu dál, zabije mě to. A co si budeme říkat, chtěla jsem i vydělat víc peněz.“

- Markéta Macháčková o období, kdy se rozhodla opustit práci sestřičky na ARO a založit vlastní značku šperků.

Čtěte dále

8. 8. 2023 19:17

8. 8. 2023 18:08

Rychlá zpráva

V Británii unikla data milionů voličů

Britský úřad pro dohled nad volbami se opakovaně stal terčem hackerských útoků a během nich z něj unikla osobní data všech lidí registrovaných jako voliči mezi lety 2014 a 2022. Jde o jména, e-maily, adresy bydliště, telefonní čísla a v některých případech i fotografie lidí. Úřad to zjistil při detekování „podezřelých aktivit“ v říjnu 2022 a uvádí, že útok neovlivnil volby a nyní podnikl kroky k lepšímu zabezpečení. Pokud prý lidé neposílali citlivé údaje v tělu nebo příloze mailu, jako například vyjádření svého pohlaví, genderu nebo číslo účtu, neměli by se znepokojovat.

8. 8. 2023 17:08

8. 8. 2023 16:18

Rychlá zpráva

Tchajwan postaví v Drážďanech továrnu na výrobu čipů za skoro čtvrt bilionu

Společnost TSMC, tchajwanský výrobce čipů, postaví svou první evropskou továrnu, a to v německých Drážďanech. Do závodu plánuje investovat společně s firmami Bosch, Infineon a NXP. Celková hodnota investice má přesáhnout deset miliard eur, v přepočtu tedy přes 240 miliard korun. K tomu výrazně přispěje německá vláda i Evropská unie. Výroba se má spustit do konce roku 2027.

8. 8. 2023 15:31

Rychlá zpráva

Přehrady v okolí Instanbulu vysychají, některé jsou i na 8 procentech vody

Přehrady poblíž Istanbulu mají nejméně vody za devět let, některé téměř vyschly, když hlásí osm procent naplněnosti. Vlna horka v Turecku a minimum srážek způsobila, že je navíc v okolí přehrad popraskaná půda, popisuje deník Hurriyet. Přehrady přitom zásobují vodou šestnáctimilionový Istanbul. Dohromady všechny nádrže, ze kterých čerpá, jsou na 36 procentech vody. Hlavní město Turecka se s chronickým nedostatkem vody potýká dlouhodobě.

8. 8. 2023 14:46

Rychlá zpráva

Rekola se spojují s Nesnězeno, lákají na cestu na kole za levnějším jídlem zdarma

Projekt Nesnězeno, který umožňuje lidem koupit si za půlku z podniků jídlo, jež by jinak vyhodily, domluvil spolupráci se sdílenými Rekoly. Pokud si lidé v aplikaci Nesnězeno koupí balíček s jídlem, získá dvakrát půlhodinovou jízdu na kolech. Nesnězeno si tak představuje, že přitáhne zájem i lidí, kteří mají podniky s nabídnou zlevněného jídla mimo svoji dochozí vzdálenost. Zatím se mu primárně v Praze a Brně podařilo zachránit téměř 300 tisíc porcí jídla, Rekola mají za dobu existence víc než 460 tisíc registrovaných uživatelů.

8. 8. 2023 13:51

Rychlá zpráva

Český CAMP je vedle MoMA nebo Tate Modern součástí Bloomberg Connects

Centrum architektury a městského plánování CAMP se jako první v Česku stalo součástí mezinárodní platformy Bloomberg Connects. Tu vytváří americká organizace Bloomberg Philanthropies s cílem podpořit digitální inovace v umění. Platforma propojuje muzea, galerie a další kulturní instituce po světě, součástí je MoMA, Guggenheim v New Yorku nebo britská Tate Modern v Londýně a dalších víc než 200 organizací.

8. 8. 2023 12:23

Rychlá zpráva

krejčířova vilaFoto: Nemovito/reality.idnes.cz

Krejčířova vila je opět na prodej, tentokrát za 55 milionů

Vila Radovana Krejčíře je opět na prodej. Dům v Černošicích u Prahy na konci roku 2021 vydražila Petra Kučerová, jejíž rodina podniká v realitách. V jejích rukách byla zhruba dva roky a teď se opět objevila na stránkách realitní kanceláře. Majitelka za ni chce téměř 55 milionů korun, sama ji kupovala za víc než 21 milionů korun, upozornil portál iDnes.

8. 8. 2023 11:48

Rychlá zpráva

Mastercard s foodorou spustí kampaň na obědy pro ukrajinské děti

Mastercard s foodorou spustily kampaň, v rámci které z objednávek uskutečněných na platformě a zaplacených kartou Mastercard pošlou částku určenou na školní jídlo pro ohrožené děti na Ukrajině. Projekt se týká objednávek v Česku od 27. července do 6. září, Světový potravinový fond z nich získá částku odpovídající celosvětovému průměru nákladů na školní oběd, což je 0,20 eur, tedy zhruba 4,75 korun.

8. 8. 2023 10:54

Rychlá zpráva

Turisté se vracejí do Česka

Ve druhém čtvrtletí letoška se v Česku ubytovalo 5,8 milionu turistů – asi o 14 procent víc než předchozí rok. Víc bylo domácích turistů, a to asi 3,2 milionu. Počet těch zahraničních ale rostl výrazněji, skoro o třetinu. Počet nocí, které v Česku strávili zahraniční turisté, stoupal, ale stále nedosáhl výsledků z roku 2019, tedy z dob před pandemií.

8. 8. 2023 10:04