Live

zobrazit nejnovější

6. 3. 2024 09:14

6. 3. 2024 08:04

Rychlá zpráva

trump1Gage Skidmore / Flickr

Volební superúterý ovládli Biden s Trumpem, ten jasně směřuje k zisku republikánské nominace

Výsledky primárek takzvaného superúterý, během kterého probíhal souboj o nominační hlasy pro uchazeče o post prezidenta USA rovnou v 16 státech, mezi demokraty jasně ovládl současný prezident Joe Biden. Na straně republikánů, kde se stále ještě sčítá, zase suverénně dominuje Doland Trump, který zatím vyhrál v 11 státech. Jeho protikandidátka, Nikky Haleyová se dokázala prosadit pouze v jednom.

6. 3. 2024 07:08

Rychlá zpráva

Strojvedoucí v Německu dnes začnou opět stávkovat

Německou železnici od dnešního večera do pátečního odpoledne opět ochromí stávka strojvedoucích společnosti Deutsche Bahn, s problémy kvůli tomu musí počítat i cestující na spojích s Českem. Dráhy a odbory GDL se ani po měsíčním vyjednávání nedokázaly dohodnout na mzdových a pracovních podmínkách.

Stávku dnes v 18:00 zahájí nákladní strojvedoucí a ve čtvrtek nad ránem se k nim přidají i jejich kolegové z osobní dopravy. Zatímco nákladní vlaky se rozjedou znovu v pátek brzy ráno, ty osobní začnou podle řádu jezdit až v pátek od 13:00.

5. 3. 2024 20:42

5. 3. 2024 19:35

5. 3. 2024 18:35

Rychlá zpráva

rod-draka-house-of-dragon-hbo-03Foto: HBO

Druhá řada Roku draka bude mít premiéru v červnu

Těšíte se na pokračování příběhu rodu Targaryenů? Dočkáte se za už za pár měsíců. Šéf společnosti Warner Bros. pro streamování a hry J. B. Perrette během pondělního rozhovoru na konferenci o technologiích, médiích a telekomunikacích společnosti Morgan Stanley prozradil, že druhá série seriálu Rok draka bude zahájena v červnu letošního roku. Přesný termín ale zatím známý není.

5. 3. 2024 17:31

Rychlá zpráva

fb-instaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Facebook a Instagram přestaly fungovat. Meta hlásí velký výpadek

Sociální sítě Facebook a Instagram, které patří pod křídla společnosti Meta, hlásí velký výpadek. Až 300 tisíc účtů napříč světem nemá přístup k Facebooku, přičemž na Instagram se podle dostupných údajů nedostane minimálně 20 tisíc lidí. Meta pro server BBC potvrdila, že o výpadku ví – a pracuje na tom.

5. 3. 2024 17:28

Rychlá zpráva

holky z marketinguFoto: #HolkyzMarketingu

#HolkyzMarketingu založily novou vzdělávací platformu pro ženy

Lucie Audi, Aneta Martinek a Pavlína Louženská, zakladatelky platformy #HolkyzMarketingu, stojí za novou vzdělávací iniciativou #HolkyzByznysu. Jejím prostřednictvím chtějí nabídnout pomoc všem začínajícím podnikatelkám. Díky školení nebo mentoringu se dozví, jak založit firmu, nastavit PPC kampaně nebo nabrat první zaměstnance. Platforma kurzy spustila 15. února a během prvních dnů se na její akce zaregistrovalo téměř dva tisíce žen.

„#HolkyzMarketingu fungují už devátým rokem a za tu dobu jsme v komunitě viděli mnoho podnikatelských příběhů a také mnoho výborných nápadů. Někdy ženám jen chybí právní, finanční a nebo prodejní know-how, a to chceme za pomoci špičkových lektorů změnit. Viděly jsme to samy na sobě, ale i na stovkách podnikatelek, které prošly našimi Akademiemi – jak zásadní je v začátcích podporující komunita,“ vysvětluje spoluzakladatelka platformy a její CEO Lucie Audi.

5. 3. 2024 16:45

Doporučujeme

„Společnost Deloitte před čtyřmi lety spočítala, že parkovací stání znamená pro město náklady asi čtyři miliardy korun, přepočteno na jedno stání je to sedm tisíc ročně. Parkovací oprávnění ale stojí dvanáct set. Město tedy parkování dotuje ve finále víc než MHD.“

- Náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib

Čtěte dále

5. 3. 2024 15:19

5. 3. 2024 14:24

Rychlá zpráva

Začal nejdůležitější den amerických primárek, takzvané superúterý

Ve Spojených státech vypuklo takzvané superúterý, které přinese rozuzlení stranických nominačních soubojů v dalších 16 státech. Jako první se otevřely volební místnosti ve Vermontu a Virginii, dohromady mají v úterý obě hlavní politické strany na programu primárky nebo volební shromáždění ve 14 státech včetně Kalifornie a Texasu. Republikáni kromě toho pořádají volební shromáždění na Aljašce, demokraté zase oznámí výsledky několikatýdenní korespondenční volby v Iowě a budou hlasovat i v Americké Samoi. Prezidentské primárky se zatím vyvíjí jasně ve prospěch současného šéfa Bílého domu Joea Bidena a jeho předchůdce Donalda Trumpa.

5. 3. 2024 13:28