Live

zobrazit nejnovější

28. 6. 2023 07:21

28. 6. 2023 06:38

Rychlá zpráva

zalando-boxes-recycling-minFoto: Zalando

Zalando žaluje Evropskou komisi kvůli pravidlům pro internetový obsah

Německé Zalando, které je největším evropským prodejcem módy, podalo v úterý žalobu na Evropskou komisi u Soudního dvora EU, jež platí za nejvyšší unijní soudní instanci. Nesouhlasí totiž s tím, že ho v souvislosti s novými pravidly pro internetový obsah v EU, takzvaném Aktu o digitálním službách, zařadila do stejné skupiny jako Google, Metu, TikTok nebo Wikipedii. Zalando si v něm vysloužilo označení za „velmi velkou internetovou platformu“, protože má více než 45 milionů uživatelů, a musí pravidelně dokládat, jak plní své povinnosti, jež mu z toho v EU plynou. Zalando u soudu napadlo metodiku, s níž EK počet uživatelů vypočítala. Podle Zalanda nezohlednila hybridní povahu jeho obchodního modelu a skutečnost, že nepředstavuje systémové riziko šíření škodlivého nebo nezákonného obsahu od třetích stran.

 

27. 6. 2023 21:37

27. 6. 2023 21:07

Doporučujeme

„Nedokážu si vysvětlit, proč nemá každé české médium svůj kanál Na YouTube. podobně jako třeba The New York Times. Mohly by ho plnit obsahem a lákat zpět na svůj web.“

- Jiří Burýšek alias Jirka vysvětluje věci

Čtěte dále

27. 6. 2023 20:33

Rychlá zpráva

ryanairFoto: Fotis Christopoulos/Unsplash

Ryanair se více zaměří na region střední a východní Evropy

Ryanair očekává, že počet cestujících ve střední a východní Evropě vzroste v příštím desetiletí nejméně o 50 procent, uvedla pro agenturu Reuters manažerka aerolinky pro tento region Alicja Wojcik-Golebiowska. Největší evropský nízkonákladový dopravce nedávno objednal 300 letadel Boeing, snaží se využít oživení letecké dopravy po pandemii koronaviru. Společnost vidí poptávku po nových linkách právě v zemích východní Evropy.

27. 6. 2023 19:27

27. 6. 2023 18:30

27. 6. 2023 17:15

Rychlá zpráva

burger-3-minFoto: Mewery

Brněnské Mewery představilo burger s kultivovaným masem, chce vstoupit do USA

Český startup Mewery představil burger s buněčně kultivovaným vepřovým masem, v němž kombinuje vepřové buňky s mikrořasou. Představení burgeru proběhlo během festivalu Rock for People, a přestože ze zákona nemohla proběhnout veřejná ochutnávka, zhruba 90 procent účastníků při hlasování uvedlo, že by chtělo burger ochutnat. Na světě jsou zatím jen dvě země, které umožňují prodej buněčně kultivovaného masa. Vůbec první byl asijský Singapur, aktuálně bylo schválení k prodeji uděleno i v USA a Mewery se se svým vepřovým pokusí vstoupit na tamní trh v následujících dvou až třech letech.

27. 6. 2023 16:17

27. 6. 2023 15:20

Rychlá zpráva

oliver-dlouhyFoto: Kiwi.com

Kiwi.com se zavázalo refundovat zrušené lety do 14 dnů

V návaznosti na dialog s Evropskou komisí a vnitrostátními orgány pro ochranu spotřebitele se společnosti Edreams ODIGEO, Etraveli Group a české Kiwi.com zavázaly refundovat náhrady za letenky do sedmi dnů od jejich obdržení od letecké společnosti, což znamená, že by je spotřebitelé měli obdržet do 14 dnů. Tento krok podle komise pomáhá vytvořit spravedlivé a rovné podmínky v odvětví cestovních leteckých společností. Během pandemie koronaviru přitom Kiwi.com dlouho čelilo kritice za pomalé či nerealizované refundace svých uživatelů, loni přitom prodalo letenky za 50 miliard korun.

27. 6. 2023 14:04

Rychlá zpráva

Shoptet vstupuje do offline světa, představil platební terminály

Shoptet, na jehož řešení funguje přes 30 tisíc e-shopů, rozšiřuje nabídku služeb o platební terminály Shoptet Pay. Obchodníci díky tomu mohou propojit svůj klasický byznys s online prostředím, po spuštění si jich prý objednala již více než stovka. Majitelé e-shopů díky novému produktu mohou namísto používání několika systémů řešit vše na jednom místě. Terminály jsou vyvinuté ve spolupráci s nizozemskou společností Adyen, která patří mezi globální špičku a spolupracuje například s Facebookem, Uberem či Spotify.