Dobré zprávy vespolek! Nová řada Futuramy vyjde už v červenci, podívejte se na první ukázku

Po dlouhých deseti letech se sci-fi legrace vrací na obrazovky. Vyjde na streamovací službě Hulu, jejíž obsah u nás najdete na Disney+.

Michal MančařMichal Mančař

futurama

Foto: Hulu

Fry, Bender a Leela. Parta z Planet Expressu a Futuramy je zpátky

0Zobrazit komentáře

Pološílený profesor Farnsworth z animované Futuramy často vítá své zaměstnance hláškou „good news, everyone“ neboli v českém dabingu „dobré zprávy vespolek“. Jenže po ní často následují zprávy mírně řečeno ne zcela ideální. Diváci a fanoušci se ale tentokrát (a na rozdíl od Frye, Bendera a spol.) nemusejí obávat, tentokrát jsou to přímo skvělé novinky. Futurama se vrací!

Stále stejně zvonící znělka. Původní představitelé animovaných hrdinů. Fry, Bender, Leela, Zoidberg, robotický Santa i hvězdný vojevůdce a mistr taktiky Zapp Brannigan. A dvacet nových epizod. Futurama je zpátky. Nová série komediálního sci-fi seriálu se 24. července představí na streamovací službě Hulu. Za předpokladu, že po právech na novou sezonu nesáhne někdo jiný, je obsah z Hulu včetně stávajících sérií Futuramy v Česku běžně dostupný pod značkou Star na Disney+.

Na velký návrat láká Futurama krátkým teaserem, který vlastně nic neukáže, ale úsměv na tváři fanoušků stejně vyvolá. Animovaní hrdinové (tedy spíš protagonisté, o hrdinství by se v souvislosti s bandou z Planet Expressu dalo polemizovat…) vypadají stále stejně, dokonce i nezaměnitelný dabér robota Bendera John DiMaggio se po neshodách o podmínkách nové smlouvy vrátil.

Animovaný počin od tvůrce Simpsonových Matta Groeninga a jeho častého spolupracovníka Davida X. Cohena na obrazovky naposledy zavítal před dlouhými deseti lety. Fanoušci Futuramy po konci poslední série a celkem 140 epizodách mohli jen posmutněle sledovat, jak žlutá rodinka ze Springfieldu navzdory kolísavé kvalitě pozdějších řad stále baví diváky, zatímco jejich seriál je mezi méně zapálenými příznivci čím dál zapomenutější.

Groening se dokonce ze ztřeštěné budoucnosti před pár roky vydal do neméně trhlého fantasy světa se seriálem Rozčarování (v originále Disenchantment), ale Futurama stále nic. Až loni konečně jakoby z úst profesora Farnswortha přišly dobré zprávy. „Je mi opravdovou ctí oznámit triumfální návrat Futuramy ještě jednou, než nás zase náhle zruší,“ prohlásil před rokem scenárista.

Připomněl tím nelehký osud seriálu na stanici Fox, kde Futurama začínala, ale kde jí tvůrci televizního vysílání nemohli či nechtěli najít pevné místo ve vysílání. Ani oživení na Comedy Central nedopadlo příliš slavně, kvůli nejisté budoucnosti autoři Futuramy postupně plánovali udělat finále seriálu hned ze čtyř různých epizod. To už je ale dávná minulost, budoucnost opět patří posádce Planet Expressu.

Kromě zmiňovaného DiMaggia, který propůjčil hlas robotu Benderovi, tak opět v původním znění uslyšíme Billyho Westa v rolích Frye, profesora Farnswortha i doktora Zoidberga, Katey Sagalovou coby neohroženou Leelu, účetního Hermese Conrada se známým hlasem populárního dabéra Phila LaMarra i Lauren Tomovou v roli Amy. Dokonce i loni zesnulý rapper Coolio ještě stihl nahrát repliky Kwanzaabota. Prostě a jednoduše: „Good news, everyone!“