Live

zobrazit nejnovější

21. 6. 2024 11:59

21. 6. 2024 11:11

Rychlá zpráva

praha-prague-vaclavske-namesti

Pražský magistrát schválil nákup budovy na Václavském náměstí za 3,5 miliardy

Pražští zastupitelé schválili nákup společnosti VN 42 od Komerční banky za 3,5 miliardy korun. Ta vlastní kancelářskou budovu na rohu Štěpánské ulice a Václavského náměstí, do níž chce magistrát přestěhovat úředníky ze Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde mu za čtyři roky vyprší nájemní smlouva.

21. 6. 2024 10:07

Rychlá zpráva

Soud poslal Liberty Ostrava do úpadku

Krajský soud v Ostravě poslal do úpadku hutní společnost Liberty Ostrava, která na sebe podala minulý týden insolvenční návrh. Firma uvedla, že její závazky po lhůtě splatnosti převyšují pět miliard korun. Huť nemá peníze na mzdy, zaměstnancům jejich náhradu bude minimálně po dobu tří měsíců vyplácet stát prostřednictvím úřadu práce. Vláda chce najít pro Liberty Ostrava investora. Insolvenčním správcem soud určil pražskou společnost TP Insolvence.

21. 6. 2024 09:23

Rychlá zpráva

Vliv Moskvy je příliš velké riziko. Spojené státy zakážou prodej ruského antiviru Kaspersky

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena oznámila, že plánuje zakázat prodej antivirového softwaru ruské společnosti Kaspersky Lab ve Spojených státech. Zjistilo se, že vliv Moskvy na tuto firmu představuje významné riziko, uvedla ve čtvrtek ministryně obchodu Gina Raimondová. Společnost Kaspersky popřela, že by se zapojila do jakékoliv činnosti ohrožující bezpečnost USA.

„Rusko ukázalo, že má kapacitu a záměr využívat ruské společnosti jako je Kaspersky ke shromažďování a využívání jako zbraní osobních informací Američanů,“ prohlásila Raimondová. Agentura Reuters dále cituje nejmenovaný zdroj, podle něhož by privilegovaný přístup softwaru k počítačům mohl umožnit ukrást citlivé informace z amerických počítačů nebo do nich instalovat malware, tedy škodlivý software, a zadržovat kriticky důležité aktualizace.

„Společnost Kaspersky už obecně nebude moci, mimo jiné aktivity, prodávat svůj software ve Spojených státech nebo poskytovat aktualizace už používaného softwaru,“ uvedlo ministerstvo obchodu. Ta podotkla, že nové prodeje softwaru budou omezeny do 30 dnů od oznámení zákazu a aktualizace od 29. září.

21. 6. 2024 07:44

21. 6. 2024 07:08

Rychlá zpráva

Zemřel herec Donald Sutherland

Ve věku 88 let zemřel kanadský herec Donald Sutherland. Ve své přes šest dekád trvající kariéře ztvárnil například doktora „Hawkeye“ Pierce ve filmu M*A*S*H, hrál v kultovním hororu Invaze zlodějů těl či roli prezidenta Snowa v sérii Hunger Games. Býval označován za nejtalentovanějšího herce, který nikdy neobdržel Oscara – až před sedmi lety získal čestnou Cenu Akademie za celoživotní dílo.

“I wish I could say thank you to all of the characters that I’ve played, thank them for using their lives to inform my life.”

Donald Sutherland accepting an Honorary Award at the 2017 Governors Awards. pic.twitter.com/EWmGeTKY4f

— The Academy (@TheAcademy) June 20, 2024

21. 6. 2024 06:46

21. 6. 2024 06:08

Rychlá zpráva

Euro 2024: Španělé porazili úřadující mistry z Itálie

V souboji titánů na fotbalovém mistrovství Evropy zdolalo Španělsko italské soupeře díky jejich vlastnímu gólu. Itálie tak zůstává v tabulce skupiny B druhá, stoprocentní Španělsko drží první příčku. Albánie a Chorvatsko mají po jednom bodu.

20. 6. 2024 20:02

20. 6. 2024 18:33

Rychlá zpráva

startup-academy-sebeobrana-minFoto: CzechCrunch

Startup Academy od CzechCrunche ukončila další běh. Vítězem je Sebeobrana pro všechny

Tento týden proběhlo slavnostní ukončení dalšího běhu Startup Academy Rise od CzechCrunche. Během večera své nápady a pokroky před investory a dalšími experty ze startupového prostředí prezentovalo sedmnáct projektů. Vítězem se stala Sebeobrana pro všechny.

O vítězi hlasovala odborná porota, v níž zasedl Tomáš Kováč z J&T Ventures, Ondřej Kunc ze Sparringu a Peter Brejčák z CzechCrunche. Dohromady již Startup Academy v průběhu let prošlo více než sto týmů. Partneři akademie jsou venture kapitálový fond Presto Ventures, advokátní kancelář Sedlakova Legal a coworkingový WorkLounge.

20. 6. 2024 17:02

Doporučujeme

„Přišla mi neuvěřitelně atraktivní možnost pracovat s Jiřím Šmejcem z PPF a lidmi, kteří jej obklopují. To byl hlavní důvod, proč jsem dnes tady.“

- David Chmelař o tom, proč vzal nabídku vést Heureku

Čtěte dále

20. 6. 2024 15:51

Rychlá zpráva

Skupina Thein koupila firmu Your System, poskytuje IT veřejnému sektoru

Investiční skupina Thein bývalého generálního ředitele O2 Tomáše Budníka koupila firmu Your System, která poskytuje IT služby zejména veřejnému sektoru. Hodnotu akvizice nezveřejnila. Transakce ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Your System pomáhá svým zákazníkům obsluhovat klíčové IT systémy. Mezi její klienty patří například ministerstvo vnitra, Policie ČR nebo zdravotnické záchranné služby. Její roční tržby dosahují půl miliardy korun, má zhruba stovku zaměstnanců. „Akvizice Your System je součástí naší dlouhodobé strategie konsolidovat český trh IT služeb. Naše cesta tímto partnerstvím nekončí,“ uvedl finanční ředitel skupiny Thein Michal Polesný.