Lepší než Batman? Nový trailer minisérie Tučňák slibuje temnou gangsterku po vzoru Rodiny Sopránů

Minisérie Tučňák se odehrává bezprostředně po událostech předloňského filmu Batman. Sleduje vzestup gangstera na vrchol kriminálního podsvětí.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Screenshot

Reprofoto: Max/YouTube

Colin Farrell v minisérii Tučňák

0Zobrazit komentáře

Max ukázal trailer na Tučňáka a zveřejnil datum premiéry. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Batman od režiséra Matta Reevese předloni pozitivně překvapil hned v několika ohledech, ať už šlo o vytříbenou audiovizuální stránku, titulního hrdinu coby noirového detektiva s rozervaným nitrem, nebo děsivě realistického zloducha Hádankáře. Jedním z hlavních bodů chvály byl také gangster Oswald Cobblepot, známý pod přezdívkou Tučňák. Ačkoliv ve filmu mohl nakonec působit jako ustrašený druhořadý kriminálník, po úderu Hádankáře na Gotham a tvrdém zásahu proti rodu Falconeů, který vládl zločineckému podsvětí, nabyl nemalého sebevědomí.

Jak ukazuje nová upoutávka chystané minisérie Tučňák, chycením hlavy kriminálního impéria Batman rozhodně nevyřešil zločin a korupci v Gothamu. A Cobblepot má v plánu převzít co největší část nelegální činnosti pod vlastní křídla. Pokusí se k tomu využít příležitost určitého mocenského vakua, které po pádu rodu Falconeů nastalo. Z komiksů či dřívějších filmů dobře víme, že se mu to do značné míry podaří, bude ale jistě zajímavé sledovat, jak na to půjde.

Tučňák se prozatím rýsuje jako temný kriminální thriller, který má šanci stát se jedním z nejpoutavějších televizních titulů letošního roku. Je to díky krásné, ale zneklidňující estetice převzaté z Reevesova Batmana, charismatu Colina Farrella změněného k nepoznání v titulní roli a zápletce o odevzdání se temným ambicím. Nejednou už ve spojitosti s minisérií padla zmínka o komiksové variaci na kultovní Rodinu SopránůTučňák vyjde v září.


Co ukazují trailery

Žena v jezeře

Natalie Portman je žena, která se v USA 60. let rozhodne oprostit od manželských závazků a stát se investigativní novinářkou. Paralelně se snaží odhalit mysteriózní okolnosti dvou vražd, jedenáctileté dívky a barmana. Žena v jezeře vypadá na prestižní kriminální minisérii se surrealistickou rovinou.


Co hýbe světem filmu a televize

Zemřel Donald Sutherland

V 88 letech zemřel Donald Sutherland, široce považovaný za jednoho z nejlepších herců, kterým se nikdy nedostalo nominace na Oscara. Nezávisle na oceněních ale měl velice bohatou kariéru, počínaje filmy jako M*A*S*H nebo Tucet špinavců přes klasiky jako JFK a Obchodník se smrtí až po novou vlnu slávy díky roli prezidenta Snowa ve filmové sérii Hunger Games. Celkem se před kamerami objevil v asi dvou stovkách rolí. Získal dva Zlaté glóby za vedlejší role ve filmech Občan X Cesta do války a v roce 2017 také čestnou cenu Akademie za přínos kinematografii.


Co si pustit

Měli jsme štěstí

Disney+  |  Drama  |  2024  |  8 epizod.  |  ČSFD

Screenshot

Reprofoto: Hulu/YouTube

Minisérie Měli jsme štěstí

Minisérie Měli jsme štěstí sleduje rozdělení polské židovské rodiny po nástupu Hitlera k moci a pozdější snahy přeživších se znovu shledat po konci války. Ačkoliv jsme příběhů z holokaustu viděli už nespočet – a ani tentokrát se nevydáme do nových vod –, jedná se o jeden z lepších televizních počinů letošního roku. Na jedné straně ukazuje hrůzu, jakou židovští obyvatelé Polska zažívali, a na druhé jejich odhodlanost za každou cenu přežít a zachránit, co jde.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.