Live

zobrazit nejnovější

7. 11. 2023 20:29

Rychlá zpráva

israeli-armyFoto: IDF

Izraelci jsou v srdci Gazy, izolovali předáka Hamásu

Izraelská armáda už na svém odvetném tažení dosáhla samotného „srdce“ města Gaza. To je považováno za hlavní stan palestinského radikálního hnutí Hamás. Řekl to ministr obrany židovského státu Joav Galant. Nejvyšší muž Hamásu Jahjá Sinvár je podle něj v izolaci ve svém úkrytu, nemá spojení ven a bude zlikvidován. Galant také řekl, že izraelská armáda nadále utahuje smyčku kolem města.

7. 11. 2023 19:35

7. 11. 2023 18:26

7. 11. 2023 17:41

7. 11. 2023 17:12

Rychlá zpráva

sbirka-potravinFoto: Sbírka potravin

O víkendu proběhne podzimní kolo celonárodní sbírky potravin

Ve všech krajích proběhne tento víkend sbírka potravin, do které se zapojí i celá řada obchodních řetězců včetně online supermarketů Rohlik.cz a Košík.cz. Zákazníci tak mohou ke svému nákupu přidat trvanlivé potraviny či drogerii a za pokladnami je předat dobrovolníkům, případně zboží určené k darování vybrat při online nákupu. Potravinové banky díky iniciativě mohou snáze zprostředkovat pomoc pro všechny typy organizací, od dětských domovů a stacionářů až po domovy pro seniory nebo pečovatelské služby.

7. 11. 2023 16:48

Doporučujeme

„Pro příští rok se i proto chceme více věnovat rozvoji BusyB a přidat také další značku. Ukazuje se, že i ženám chyběla kosmetika, která komunikuje přímo. Nehraje si na to, že „všechny jste holubičky“.“

- Tomáš Čech, zakladatel značky Angry Beards

Čtěte dále

7. 11. 2023 16:16

Rychlá zpráva

ondrejvlcek-avast0Foto: Avast

Gen Digital zvýšila v druhém čtvrtletí zisk o 115 procent na 3,4 miliardy korun

Antivirová firma Gen Digital, která vznikla spojením společností Avast a NortonLifeLock, zvýšila ve druhém fiskálním čtvrtletí končícím v září čistý zisk o 115 procent na 149 milionů USD (v přepočtu 3,4 miliardy korun). Celkové tržby se zvýšily o 27 procent na 948 milionů dolarů, tedy v přepočtu 21,6 miliardy korun. Firma se ve druhém čtvrtletí také vrátila k postupnému růstu počtu zákazníků, když jej zvýšila o 380 tisíc na půl miliardy.

7. 11. 2023 16:01

7. 11. 2023 15:48

Rychlá zpráva

Používání umělé inteligence ve válce ničí důvěru k fotkám z konfliktu v Gaze

Možnosti boje se s novými technologiemi mění nejen na bojišti, ale i v online světě. Fotky, u kterých média rozporují věrohodnost, se začaly objevovat s vypuknutím války mezi teroristickou organizací Hamás a Izraelem. Šíří je například proHamáský účet na sociální síti X. Fotografie zobrazuje malého chlapečka, který zvedá ruku. Na ruce je ale patrných šest prstů, což je v současné době stále způsob, jak odhalit fotky generované AI. Jak uvedl pro NY Times Hany Farid, profesor informatiky na americké univerzitě Berkeley, fotek vytvořených s pomocí AI, týkajících se konfliktu v Gaze, se neobjevilo mnoho. Jejich existence ale i tak zpochybňuje kredibilitu veškerého fotografického materiálu, který se týká konfliktu na Blízkém východě.

7. 11. 2023 15:21

7. 11. 2023 15:08

Rychlá zpráva

Aktivity Home Credit ve Vietnamu chtějí banky z Thajska a Koreje

Největší thajské banky Kasikornbank Pcl a SCB X Pcl a KB Kookmin Bank se dostaly do finální fáze jednání o koupi aktivit Home Credit ve Vietnamu. Hodnota transakce by mohla činit přibližně 16,2 miliardy Korun. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Ty ale upozornily, že jednání ještě neskončila. Prodej vietnamských aktivit je součástí snahy firmy zefektivnit svoji činnost a je v souladu s cílem skupiny PPF, která vlastní Home Credit, přesunout svoji pozornost zpět do Evropy. Společnost začala přezkoumávat své podnikání v Asii po zrušení své primární nabídky akcií v Hongkongu v roce 2019.

7. 11. 2023 14:48

Rychlá zpráva

dusevni-zdraviFoto: AdobeStock / STADA

Duševní zdraví napříč Evropou se zlepšuje

Podle nejnovějšího mezinárodního průzkumu farmaceutické společnosti STADA se ve srovnání s rokem 2022 kvalita duševního zdraví na celém evropském kontinentu zlepšila o 10 procentních bodů. V ČR stoupla ze 48 procent roku 2022 na 57 procent. V evropském měřítku pak hodnotí své duševní zdraví jako „dobré“ nebo „velmi dobré“ dva ze tří respondentů. Nejspokojenější jsou v Rumunsku a Srbsku, Česká republika, Polsko a Velká Británie jsou na chvostu.

7. 11. 2023 14:18

Rychlá zpráva

Česko má bezcelní zónu pro umění

Česká republika má nově bezcelní zónu pro umění. Společnosti Artex se po dvou letech vyjednávání podařilo získat výjimku z EU. Díky tomu se Česko zařadilo mezi šest evropských zemí, které umožňují skladovat umění, aniž by muselo procházet složitým celním procesem. „Na naše území se mohou přesunout obchody, které se dosud dělaly v Curychu nebo v Londýně. Příležitosti se otevírají také galeriím a aukčním domům, které se už nemusejí bát mít v Česku několik let uskladněného Picassa či Modiglianiho,“ říká René Rohan, spolumajitel společnosti Artex.

7. 11. 2023 13:49

7. 11. 2023 13:31

Rychlá zpráva

plasty-nahledFoto: Depositphotos

Novela zákona zavede zálohování PET lahví a plechovek, výše zálohy má být čtyři koruny

Ministerstvo životního prostředí představilo zásady, které chce do konce měsíce vložit do novely zákona o obalech, týkající se zálohování PET lahví a plechovek. Díky úpravám zákona by se mělo recyklovat více než 2,5 miliardy kusů nápojových obalů ročně. Systém zálohování by mohl začít fungovat v polovině roku 2025 a mělo by vzniknout 11 tisíc sběrných míst. Zákazník tedy při nákupu zaplatí zálohu, jejíž výše bude u PET lahví i plechovek 4 koruny.

7. 11. 2023 13:15

Rychlá zpráva

lvovaFoto: MasterCard

Novou generální ředitelkou Mastercard pro Česko a Slovensko bude Jana Lvová

Novou generální ředitelkou společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko bude od 1. prosince Jana Lvová, která má rozsáhlé zkušenosti v oblasti platebního styku, fintechu a bankovnictví. Doposud působila v Londýně, kde pracovala pro fintech GoCardless a měla na starosti rozvoj obchodních partnerství. Lvová bude ve spolupráci s českým a slovenským týmem rozvíjet strategii a obchodní činnost společnosti Mastercard.