Live

zobrazit nejnovější

10. 6. 2023 11:31

Rychlá zpráva

Největší rubín se v aukci prodal za tři čtvrtě miliardy

V newyorské aukční síni Sotheby's se tento týden vydražil největší rubín, který byl kdy přihlášen do dražby. Zájemce ho získal za téměř 35 milionů dolarů, tedy okolo 770 milionů korun. Rubín našli před rokem horníci v mosambickém dole, vzácný drahokam dostal název Estrela de Fura (Hvězda z Fury).

10. 6. 2023 09:02

10. 6. 2023 07:33

Rychlá zpráva

Indonéský kmen chce být odpojen od internetu

Domorodý kmen Baduy z ostrova Jáva požádal o odpojení oblasti, kde žije, od celosvětové sítě internet. Jeho zástupci své přání podporují tím, že se tak zmenší ohrožení morálky a způsobu života mladých lidí. Kmen má okolo 30 tisíc příslušníků, ti jsou rozděleni na ty, kteří moderní technologie podporují, a na jejich přísné odpůrce.

9. 6. 2023 21:33

Rychlá zpráva

trumpm

Maření spravedlnosti, americká prokuratura obvinila Trumpa

Bývalý prezident USA Donald Trump čelí obvinění ze zločinu celkem v 37 bodech, oznámila to americká prokuratura. Někdejší obyvatel Bílého domu je obviněn mimo jiné z držení utajovaných informací a maření spravedlnosti. Exprezident měl na konci svého úřadování podle zákona odevzdat veškeré utajované dokumenty, Trump si jich ale řadu ponechal. Množství z nich bylo přísně tajných.

9. 6. 2023 20:00

Doporučujeme

Co stojí za úspěchem největších hráčů české e-commerce? Jaké museli překonat překážky, co se naučili a kam oni i jejich firmy dnes směřují? V rámci rozhovorů jeden na jednoho vyzpovídáme nejvýznamnější osobnosti a zjistíme jejich tajnou ingredienci na úspěch.

e-commerce_special_2

Event

Očima úspěšných

19. červen

Spojka Events Karlín

Chci vědět více

9. 6. 2023 18:45

Rychlá zpráva

netflixFoto: Depositphotos

V USA stoupá počet předplatitelů Netflixu poté, co platforma zakročila proti sdílení hesel mezi uživateli

Krátce po změně měla streamovací služba nejvyšší počet nových registrací od roku 2019, kdy společnost Antenna začala tyto údaje sledovat.

9. 6. 2023 17:54

Rychlá zpráva

Lidé nejvíc důvěřují policii, armádě a bankám, nejméně politickým stranám, ukázal průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění

Důvěra lidí v policii a armádu od minulého roku mírně klesla, přesto zůstávají nejdůvěryhodnějšími veřejnými institucemi. Policii věří 74 procent Čechů a armádě 68 procent. Stejný podíl důvěry jako armáda získaly i banky, které si tak od předchozího roku polepšily a získaly dosud nejvyšší důvěru od roku 1996. Nicméně podíl lidí, kteří jim nedůvěřují, je u nich vyšší než u policie a armády. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo ČTK. Nejnižší důvěru mají nadále politické strany a církve.

9. 6. 2023 16:52

Rychlá zpráva

Norsko chce otevřít část oceánu o velikosti Německa pro hlubinnou těžbu kovů

Skandinávská země by byla první, která by ze dna oceánu těžila kovy potřebné pro výrobu baterií, píše deník Financial Times. Vládu ale kvůli návrhu čeká boj s rybáři a ochránci životního prostředí. Riskuje i spor s dalšími státy, protože usiluje o umožnění těžby v blízkosti Špicberků, norského souostroví v Arktidě. Norsko se s Ruskem, EU a Spojeným královstvím totiž rozchází v názoru na to, jak velká oblast vod skandinávské zemi na tomto místě připadá.

9. 6. 2023 16:17

Doporučujeme

„Mám to štěstí, že můj koníček se stal i mojí prací poměrně brzy, takže jsem nikdy neměla možnost zažít podivnou práci.“

- Barbora Seemanová, česká plavkyně

Čtěte dále

9. 6. 2023 15:46

Rychlá zpráva

Rusko začne jaderné zbraně v Bělorusku rozmísťovat v červenci, řekl Putin

Tou dobou má skončit stavba jejich skladů, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin při dnešní schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem v černomořském letovisku Soči. Lukašenko minulý měsíc ohlásil, že přesun jaderných zbraní do Běloruska už začal. Stalo se to v den, kdy ministři obrany obou zemí podepsali dokumenty o rozmístění ruských nestrategických jaderných zbraní v Bělorusku.

9. 6. 2023 15:19

Doporučujeme

Je to vlivná značka, kterou dosud znali hlavně hráči a technologičtí nadšenci, Nvidia ale minulý týden na burze přesáhla tržní kapitalizaci jednoho bilionu dolarů. To je magická hranice, kterou v historii dosáhlo zatím jen šest firem. Důvod? Díky svým výkonným čipům se totiž veze na vlně mánie okolo umělé inteligence. Proč jsou právě její čipy pro AI zásadní? Odpovídal novinář Jan Sedlák, který se čipovému trhu dlouhodobě věnuje.

Partner podcastu: Pražské Quadriennale

9. 6. 2023 14:36