Teď chápu, co je skutečný strach. Henry Cavill se loučí jako Geralt v traileru třetí řady Zaklínače

Netflix vydal první velký trailer na třetí řadu Zaklínače. Ukazuje nová monstra, další střípky příběhu a Henryho Cavilla naposledy v roli Geralta z Rivie.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

netflix-witcher-season-3-henry-cavill

Foto: Netflix

Henry Cavill v seriálu Zaklínač od Netflixu

0Zobrazit komentáře

Trailer třetí řady Zaklínače slibuje dramatický vývoj. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

„Teď už chápu, co je to skutečný strach,“ říká Geralt v prvním velkém traileru na třetí řadu Zaklínače. Seriálová adaptace slavného fantasy Andrzeje Sapkowského nás opět zavede do rozbouřeného světa, v němž se střetli elfové, lidé a monstra v konjunkci sfér – alternativních vesmírů. A zatímco z jedné strany na zaklínače Geralta, čarodějku Yennefer a princeznu Ciri doléhají ozvěny bitevní vřavy mezi dvěma královstvími, ze druhé se řítí další hrůzné bytosti.

Vše je nějak spojené s Ciri, ale zatím není zřejmé proč, jak ani co vlastně dívka skutečně dokáže. Trojice hrdinů bude každopádně opět prchat před nebezpečím a alespoň na nějakou dobu nalezne útočiště v pevnosti Aretuza, kde se Yennefer naučila ovládat svou magii. Netrvá ale dlouho, než se to ukáže jako nepříliš dobrý nápad, Aretuza se totiž stala jedním z center politických bojů a snah získat převahu nad Kontinentem, ideálně právě s využitím tajemné moci Ciri.

Třetí řada Zaklínače bude poslední, kde se v titulní roli objeví Henry Cavill. Na Netflixu vyjde ve dvou částech – prvních pět dílů uvidíme 29. června, zbylé tři pak o měsíc později 27. července. Čtvrtá i pátá řada jsou už potvrzené, hlavního hrdinu v nich má ztvárnit herec Liam Hemsworth.


Co ukazují trailery

Expend4bles: Postr4datelní

Po devíti letech se vrací filmová série, která má představovat drsnou akci v oldschoolovém stylu. V novince znovu uvidíme Sylverstera Stallonea i Jasona Stathama, nově ale také Megan Fox nebo rappera 50 Centa. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Pražská projekce Oppenheimera bude evropský unikát

IMAX není jen o obřím formátu kina, ale také speciálních kamer, které využívají filmový materiál s přibližně desetinásobně velkými políčky, než má nejrozšířenější 35milimetrový film. To znamená mnohem vyšší míru detailů, zcela nesrovnatelnou s klasickými digitálními formáty. Proto je vždy svátkem cinefilů, když Christopher Nolan vydá svůj nový film, natočený v různých částech na IMAX kamery, na celuloidu.

Kin, které IMAX 15/70 dokáží promítat, je už dnes po světě jen třicet a pražské Cinema City na Flóře je jedním z nich. Zdejší IMAX sál bude jediným v celé kontinentální Evropě, kde půjde Nolanovu novinku Oppenheimer zhlédnout v režisérově preferovaném formátu.

 


Co si pustit

Avatar: The Way of Water

Disney+  |  Sci-Fi  |  2022 |  192 min.  |  ČSFD

AVATAR: THE WAY OF WATER

Foto: Falcon

Neytiri a Jake, hlavní hrdinové původního i nového Avataru

Sledovat Avatar doma může působit tak trochu jako zbytečnost, když ho režisér James Cameron natočil jako exhibici možností současného blockbusteru. Přinejmenším ale stojí za to si alespoň připomenout zkušenost z velkého plátna. A možná zjistit, že ohromující vizuální stránka spojená s příběhem o ochraně rodiny i svého domova dokáže strhnout také na obrazovce.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.