Live

zobrazit nejnovější

27. 6. 2024 06:33

Rychlá zpráva

Nezdařený puč v Bolívii. Úřady zadržely generála, který táhl na prezidentský palác

Na prezidentský palác v bolivijském hlavním městě La Paz před několika hodinami vyrazily tanky. Pokus o vojenský převrat namířený vůči vládě prezidenta Luise Arceho se však nezdařil a policie zadržela velitele generála Josého Zúñigu, jenž měl v čele puče stát. Ten měl však prohlásit, že pokus o puč byl politickou hrou prezidenta, který generála o převrat požádal ve snaze zvýšit svou popularitu.

26. 6. 2024 20:22

Rychlá zpráva

central-karlinFoto: Central Group

Central Group kupuje pozemky v pražském Karlíně, kde postaví více než tisíc bytů

Největší tuzemský rezidenční stavitel Central Group oznámil akvizici více než pěti hektarů pozemků u stanice metra Invalidovna v Karlíně v Praze 8 včetně hotelu Čechie. Plánuje tu postavit více než tisíc nových bytů a řadu komerčních prostorů pro drobné služby, obchody, restaurace a kavárny. Vzniknou zde také ordinace a kanceláře pro Městskou část Praha 8 a veřejný prostor s rozsáhlou zelení. Central Group zároveň uvedl, že celkové příspěvky pro Prahu a městskou část za možnost výstavby na tomto místě přesahují 325 milionů korun.

26. 6. 2024 19:40

Rychlá zpráva

adam-zvada3Foto: Scott.Weber Workspace

Scott.Weber otevře v Praze, Brně a Ostravě kanceláře pro více než dva tisíce lidí

Společnost Scott.Weber Workspace Adama Zvady, která poskytuje flexibilní pracovní prostory a coworking, pokračuje v expanzi. Letos na podzim plánuje rozšířit své prostory na stávající lokalitě Churchill u pražského hlavního nádraží, kde využije prostory společnosti Deloitte, a na začátku příštího roku na lokalitě Dock v Praze 8. Příští rok otevře nové servisované kanceláře a coworking v novostavbě PernerKa v pražském Karlíně a v budově Organica v Ostravě. V roce 2027 se pak chystá do lokality Dornych u brněnského hlavního nádraží. Dohromady bude v tu chvíli provozovat 17 center.

26. 6. 2024 18:02

26. 6. 2024 17:17

Rychlá zpráva

pomnikFoto: Penta Real Estate

V areálu někdejšího Nuselského pivovaru vznikne nový pomník Karla Kutlvašra

V areálu někdejšího Nuselského pivovaru bude vztyčen prapor, který bude sloužit jako pomník Karla Kutlvašra, jednoho z největších hrdinů moderních českých dějin, legionáře, velitele Pražského povstání v roce 1945 a později též politického vězně. Autorem pomníku je Ondřej Tichý, který se zúčastnil otevřené umělecké soutěže. Jejím zadavatelem byla společnost Penta Real Estate, která v Nuslích staví novou rezidenční čtvrť. Nový pomník bude dokončen a odhalen na jaře příštího roku.

26. 6. 2024 16:50

Rychlá zpráva

Dánsko uvalí zelenou daň na chovy krav a prasat, které jsou zdrojem emisí

Dánsko uvalí zelenou daň na chovy prasat či krav, které jsou významným zdrojem emisí skleníkových plynů. Podle agentury AP to dnes oznámil ministr pro daně Jeppe Bruus. Daň, kterou dánský stát začne vybírat v roce 2030, je součástí dohody mezi vládou a zemědělskými svazy. Faktická výše daně bude činit na začátku 120 dánských korun (400 korun) za jednu tunu vypuštěného oxidu uhličitého. V roce 2035 se pak daň zvýší na 300 dánských korun (asi 1 000 korun).

Unijní emisní povolenka na jednu tunu CO2, kterou například používají průmyslové podniky, stojí v posledních dnech na trhu zhruba 68 eur (1 700 korun). „Budeme první zemí na světě, která zavede opravdové zdanění emisí CO2 v zemědělském sektoru,“ uvedl Bruus, který doufá, že podobné opatření zavedou i další evropské země. „Uděláme velký krok ke klimatické neutralitě v roce 2045,“ dodal ministr.

26. 6. 2024 15:15

26. 6. 2024 14:01

Rychlá zpráva

skodatramvaj-reddotFoto: Škoda Group

Česká tramvaj od Škoda Group pro německý Bonn získala designové ocenění

Známé designové ocenění Red Dot Award získala tramvaj Škoda ForCity Smart, která je určená pro německé město Bonn. Vozidlo z dílny české Škoda Group bodovalo v kategorii Product Design za rok 2024. Porota 39 odborníků z dvaceti zemí čtyř kontinentů ocenila mimořádně vysokou kvalitu designu včetně funkčnosti, přitažlivosti i kvality užití. V Bonnu aktuálně jezdí první dva vozy z šestadvaceti, další jsou v sériové výrobě.

26. 6. 2024 12:15

26. 6. 2024 10:40

26. 6. 2024 09:20

Rychlá zpráva

vaclavske-namsstiFoto: IPR Praha

DPP slavnostně zahájí stavbu tramvajové tratě na Václavském náměstí, práce začnou v sobotu

Velká sláva dnes čeká Václavské náměstí, DPP v jeho horní polovině totiž slavnostně zahájí stavbu tramvajové tratě. Samotné stavební práce mají začít podle dřívějšího vyjádření DPP v sobotu 29. června a potrvají tři roky. Náklady na vybudování tratě od Národního muzea doprostřed náměstí vyjdou na 1,24 miliardy korun. Současně s tím podnik opraví koleje ve Vodičkově a Jindřišské ulici, tramvaje proto nepojedou přes náměstí a vrátí se tam letos k 30. září.

26. 6. 2024 08:01

Rychlá zpráva

1-jpgFoto: Rivian

Volkswagen spojuje síly s Rivianem. Do výrobce elektromobilů investuje až 5 miliard dolarů

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že investuje až pět miliard dolarů (zhruba 116 miliard korun) do amerického výrobce elektromobilů Rivian. Plánují vytvořit společný podnik, v rámci kterého budou sdílet architekturu a software pro své elektrické vozy. Úvodní investice ze strany VW bude ve výši jedné miliardy dolarů. Akcie Rivianu na toto oznámení zareagovaly po zavření trhu růstem o zhruba padesát procent.