Live

zobrazit nejnovější

26. 4. 2024 10:57

Rychlá zpráva

Německý Thyssenkrupp prodá pětinu ocelárny Křetínského firmě EPCG

Thyssenkrupp prodá investiční skupině EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského dvacetiprocentní podíl ve svém ocelářském podniku. Hodnotu transakce firma nezveřejnila. Obě strany dále jednání o akvizici dalších 30 procent, usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.

26. 4. 2024 09:20

Rychlá zpráva

PRISCILLAFoto: Aerofilms

Pražské kino Světozor slaví 20 let, dnes začíná přehlídka filmů, které v distribuci jen tak nenajdete

Festival k oslavě dvacátých narozenin kina Světozor začíná dnes a potrvá do neděle. Promítat se během něj budou snímky, které jsou jinak v české distribuci opomíjené, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. K vidění budou filmy jako Red Rooms, Marcel, ulita s botami, Robot a pes, Vzplanutí na Rye Lane, Netvor, Slepá vrba, spící žena, Říše světla a českou předpremiéru bude mít i Priscilla, zatím poslední film Sofie Coppoly, který vypráví příběh manželky Elvise Presleyho. Více informací včetně programu najdete na webu kina.

26. 4. 2024 08:42

Rychlá zpráva

Globální spotřeba vína je nejnižší za posledních osm let

Celosvětová spotřeba vína loni klesla kvůli inflaci na nejnižší úroveň od roku 1996, uvádí to alespoň Mezinárodní organizace pro révu a víno. Loni také podle ní produkce klesla, a to vlivem sucha, vln veder, požárů, ranních mrazů a deště o deset procent a byla nejmenší od roku 1961. V České republice se spotřeba vína meziročně snížila o 3,7 procenta.

26. 4. 2024 07:56

Rychlá zpráva

Soud zrušil rozsudek nad Harveym Weinsteinem. Muže, kvůli němuž se zrodilo hnutí Me Too, čeká nový proces

Nejvyšší soud amerického státu New York včera zrušil odsouzení někdejšího hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina za sexuální delikty a nařídil zahájení nového procesu. Řízení, po němž obžalovaný v roce 2020 dostal 23 let vězení, podle něj poznamenaly procesní chyby. Na svobodu se však nyní 72letý Weinstein nedostane, jelikož byl loni odsouzen také v Los Angeles, a to k 16 rokům vězení za znásilnění.

Weinsteinův případ se stal symbolem hnutí Me Too, které před několika lety upozornilo na výskyt sexuálního obtěžování a násilí nejen v Hollywoodu. Rozhodnutí soudu je podle mnohých nečekaným zvratem.

26. 4. 2024 07:05

Rychlá zpráva

nadellaFoto: OpenAI / Dall-E

Microsoft zvýšil čtvrtletní zisk o pětinu, tržby překonaly očekávání

Microsoft ve třetím finančním čtvrtletí, které pro firmu skončilo 31. března, zvýšil čistý zisk meziročně o pětinu na 21,9 miliardy dolarů a jeho tržby vzrostly o 17 procent na 61,9 miliardy dolarů a překonaly tak očekávání analytiků. K růstu významně přispělo zavádění umělé inteligence do cloudových služeb a softwarových produktů pro podniky. AI zůstává i nadále v centru zájmu Microsoftu, v reportovaném kvartálu do ní investoval 14 miliard dolarů, o čtvrtletí dříve to bylo 11,5 miliardy, hlavním motorem je v tomto směru spolupráce s OpenAI, autorem ChatGPT.

25. 4. 2024 20:37

Doporučujeme

Kdyby nebylo Pavla Muchy, český startupový svět by dost možná vypadal jinak. Jako jeden z prvních venture kapitálových investorů stál u zrodu úspěšných projektů, jako je Slevomat, Dáme jídlo nebo Rohlík. U všech se potkal s Tomášem Čuprem, o němž říká, že zakladatel takového kalibru se rodí jednou za dekádu. Jak se dostal k investicím do startupů? A kdy se potkal s hledaným zločincem Janem Maršálkem?

25. 4. 2024 16:30

Rychlá zpráva

Do dražby míří kytara Johna Lenona

Do dražby míří dvanáctistrunná kytara, na kterou hrávali hvězdy kapely Beatles John Lennon a George Harrison. Ti na něj hrály při živých vystoupeních i během nahrávání, a měl být použit i při nahrávce slavného hitu Help. Nástroj byl téměř 60 let považován za ztracený, kdy jej Lenon půjčil svému příteli, který ji půjčil někomu dalšímu. Ten ji měl mít po celou dobu na půdě a tak se nástroj dostal na světlo světa zase až nyní. Nástroj by mohl mít cenu i několika milionů dolarů.

25. 4. 2024 15:00

Rychlá zpráva

setra-regiojetFoto: RegioJet

Tržby RegioJetu loni vzrostly na 3,4 miliardy korun

Dopravce RegioJet si meziročně polepšil 600 milionů, a jeho tržby tak přesáhly 3,4 miliardy korun. Vlaky a autobusy společnosti převezly téměř 12 milionů cestujících, což je o více než milion cestujících více, než v předminulém roce.

25. 4. 2024 13:30

Rychlá zpráva

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům se podle odhadů ovocnářů vyšplhá na miliardu

Mimořádně teplá zima završená letními teplotami, které náhle vystřídal mráz, scénář, který si nepřeje žádný sadař. Výsledkem je totiž poničení stromů, které jsou zhruba měsíc napřed oproti normálu. V Česku proto mráz zlikvidoval téměř 100 procent úrody a na Moravě přibližně 50 %. Podle sadařů se celková výše škody může vyšplhat až na 1 miliardu korun a současný stav označují za jednu z nejhorších situací za posledních 100 let. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce.

25. 4. 2024 12:30