Do Prahy míří velký koktejlový festival. Zapojí se do něj přes dvacet barů po celém městě

Milovníci koktejlů by si měli v kalendáři označit týden od 6. do 13. května. V té době proběhne festival, do něhož se zapojí pražské barové legendy.

alcron-bar

Foto: Alcron Bar

V Praze proběhne od 6. do 13. května Prague Cocktail Week

0Zobrazit komentáře

Dva týdny utekly jako voda, což znamená, že je tady čerstvá porce gastronomických novinek v podobě newsletteru Deli. Tentokrát budou mít radost ti, kdo si potrpí na vysedávání v baru u prvotřídních koktejlů – do Prahy míří festival, který se celý točí právě kolem nich. Zaujme ale také nová pizzerie na Proseku a kavárna, jejíž název je překvapivým historickým okénkem.

Prague Cocktail Week

Týden od 6. do 13. května se ponese ve znamení koktejlové mixologie. V hlavním městě totiž propukne festival Prague Cocktail Week, jehož se účastní 24 barů. Po celý týden si v nich bude možné dát koktejly za zvýhodněných 155 korun. Vyrazit přitom budete moci do barů, kde ceny drinků povětšinou šplhají až ke třem stovkám. Můžete si tak naplánovat malou tour nebo si vybrat své favority a oslavit v nich umění barového řemesla.

A do jakých barů budete moci zamířit? Do akce se zapojil například podnik Alcron, kde ochutnáte koktejly inspirované historií proslulého pražského hotelu v centru Prahy, zbrusu nový pop-up Éra v paláci Lažanských naproti Národnímu divadlu, oblíbený letenský bar Cobra, vršovický Café Bar Pilotů nebo bar, který je součástí restaurace Alma.

Ti, kdo si potrpí na skutečně vytříbenou koktejlovou mixologii, by neměli během festivalu minout podnik Bonvivant’s nebo L‘ Fleur Bar. A ti, kdo mají rádi nevšední zážitky, si mohou nechat naservírovat koktejlovou terapii podle své nálady v Anonymous Shrink’s Office. Možností je ale ještě mnohem více, a aby toho nebylo málo, 13. května, tedy na Světový den koktejlů, propukne završující akce v Gabriel Loci, jejíž součástí budou i barmanské soutěže. Vstupenky na festival můžete pořídit na GoOut.

Tím ale výčet novinek na domácí gastronomické scéně nekončí. Pokud se chcete dočíst o těch dalších, podívejte se na poslední vydání newsletteru Deli.