Live

zobrazit nejnovější

2. 10. 2023 18:45

Rychlá zpráva

hartigova-uliceFoto: Praha 3

Žižkovská „Koněvka“ je minulostí. Nejdelší ulice Prahy 3 je teď Hartigova

V pondělí byla na žižkovském Tachovském náměstí slavnostně odhalena první uliční tabule s novým názvem ulice Hartigova podle prvního žižkovského starosty Karla Hartiga. Doteď nesla jméno Koněvova. Vedle nové uliční tabule zde zástupci Prahy 3 odhalili také modrou doplňkovou tabuli se stručnou informací o Karlu Hartigovi, jenž se v minulosti podstatně zasloužil o vznik a rozvoj Žižkova.

2. 10. 2023 17:55

2. 10. 2023 17:45

Rychlá zpráva

caputovaFoto: Facebook/Zuzana Čaputová

Fico dostal od prezidentky Čaputové čtrnáct dní na sestavení vlády

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pověřila Roberta Fica, předsedu vítězné strany parlamentních voleb Směr, sestavením vlády. „Stejně jako bylo zvykem u všech dosavadních pověřování, je i toto pověření časově omezeno,“ uvedla na svém Facebooku. Média informují o lhůtě čtrnáct dnů.

2. 10. 2023 16:45

Doporučujeme

„Do výsledku sobotních voleb promluvila ta část slovenských voličů, která si přeje podobný klid, jaký jejich předkové zažívali za normalizace nebo za válečného Slovenského státu.“

- Spisovatel Pavel Kosatík ke slovenským volbám.

Čtěte dále

2. 10. 2023 15:45

Rychlá zpráva

Právničky pomáhají krypto byznysu. Poradí, kde založit startup

Mezinárodní advokátní kancelář Sparring se zaměřením na oblast startupů, technologií, inovací a IT, vytvořila nástroj Incorponation, chce ním zjednodušit podnikání krypto startupům. Projekt jim pomůže najít zemi, kde je nejvýhodnější založit sídlo. Je primárně zdarma, po vyplnění online formuláře se firma dozví, jaké tři země jsou pro ni nejvhodnější a z jakých důvodů.

2. 10. 2023 14:45

Rychlá zpráva

Univerzita Pardubice vyvinula aplikaci, která ukazuje zmizelé památky v Pardubicích a Litomyšli

Tým expertů z Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice vyvinul aplikaci, díky níž mohou turisté vidět v ulicích Pardubic a v Litomyšli i památky, které již neexistují. Pomocí rozšířené reality a herních prvků si zájemci při prohlídce měst zobrazí zmizelé významné budovy a dozví se o nich zajímavé informace. Například v Pardubicích si turisté prohlédnou 3D modely synagogy, staré radnice, pavilonů v Tyršových sadech, Veselky nebo Bílé brány. V Litomyšli je to zase hotel U Zlaté hvězdy, pošta, vila stavitele Antonína Beby, obuvnická továrna Ignáce Bergera či synagoga.

2. 10. 2023 13:45

2. 10. 2023 12:45

Rychlá zpráva

Ukrajinec volal do Ruska pro pomoc s opravou ukořistěného tanku. Pomohli mu

Ukrajinský tankista narazil na problémy s tankem, který ukořistili ruské armádě. Rozhodl se proto zavolat přímo jeho výrobci na podporu. Ta si neuvědomila, že mluví s Ukrajincem a pomohla mu, a to včetně ředitele závodu, píše americký magazín Forbes.

2. 10. 2023 11:45

2. 10. 2023 10:45

2. 10. 2023 10:01

Rychlá zpráva

ÚOHS začal posuzovat koupi Mafry a Synthesie skupinou Kaprain Karla Pražáka

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat prodej mediální skupiny Mafra, firmy Londa provozující rozhlasové stanice a pardubické chemičky Synthesia skupině Kaprain podnikatele Karla Pražáka. O transakci dříve informoval holding Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše, který je prodávající stranou. Transakci úřad posuzuje ve standardním řízení, které trvá třicet dní. Pokud za tuto doby antimonopolní úřad zjistí, že by spojení firem ohrozilo hospodářskou soutěž, lze lhůtu prodloužit o další čtyři měsíce. Bez povolení nesmí být transakce dokončena.

2. 10. 2023 08:12