Martin Cígler opět vyrazil na nákupy. Solitea kupuje za desítky milionů český systém pro autodopravce

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cigler2

Foto: Solitea

Martin Cígler, spolumajitel a předseda představenstva holdingu Solitea

0Zobrazit komentáře

Martin Cígler znovu rozšiřuje svou technologickou skupinu Solitea. Dalším velkým nákupem posiluje pozici v oblasti řešení pro společnosti zabývající se spedicí a osobní i nákladní dopravou, jelikož pod její křídla nově patří tuzemská firma Prytanis. Solitea za ni podle informací CzechCrunche zaplatila blíže neupřesněné desítky milionů korun.

Velký IT holding, který pod vedením Martina Cíglera letos s obratem míří daleko přes dvě miliardy, oznamuje další akvizici necelé dva měsíce po té předchozí, kdy Solitea získala společnost Mainstream Technologies. Teď získává 100% podíl v Prytanisu, který je předním tuzemským dodavatelem informačních systémů pro autodopravce, provozovatele osobní přepravy a spediční a logistické společnosti.

Solitea tím dál rozšiřuje své pole působnosti. Ve střední a východní Evropě platí za jednoho z největších hráčů na poli účetních a podnikových informačních systémů (ERP), vyvíjí pokladní systémy i cloudové služby, ale ani autodoprava pro ni není úplně novou oblastí. Loni v prosinci totiž technologický holding pohltil společnost VH Soft, která se rovněž specializuje na systémy pro dopravní společnosti.

solitea-prytanis

Foto: Solitea

Martin Cígler (Solitea) a Luboš Florián (Prytanis)

„Prytanis do Solitey přináší nejen obrovské know-how zejména v oblasti řešení pro osobní a nákladní přepravu a spedici, ale i zákazníky, kteří patří mezi největší subjekty ve svém oboru. S rychlým rozvojem technologií je pro tento segment zákazníků kvalitní informační systém čím dál klíčovějším prostředkem pro akceleraci dalšího růstu,“ říká Martin Cígler.

Nová akvizice má přinést jednak velké synergie, které se týkají znalostí na poli informačních systémů pro řešení dopravy či datové analytiky, a také příliv kvalifikovaných odborníků. Pro samotný Prytanis nicméně prodej nebude znamenat žádné velké změny, i nadále mu zůstane jeho původní výkonný management v čele s Lubošem Floriánem, předsedou představenstva firmy.

Právě Prytanis se začátkem minulého roku odštěpil od společnosti Unis Computers, která výše zmíněný informační systém vyvíjela od počátku devadesátých let. „Spojení se Soliteou jako velkým software housem nám poskytne tolik potřebné zázemí pro další rozvoj a implementaci nejmodernějších technologií,“ doplňuje Luboš Florián.

Pokud vás zajímá, jak Solitea roste, proč kupuje jednu firmu za druhou a kam s ní Martin Cígler míří, nalaďte si tento čtvrtek náš CzechCrunch Podcast, kde vyjde nová epizoda právě s Martinem Cíglerem. Řeč bude i o tom, jak se dostal od krav v JZD k účetnímu softwaru a jak se jeho původní Cígler Software vyvinul až do obřího technologického holdingu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym