Mattel přivádí na trh divnou Barbie inspirovanou stejnojmennou postavou z filmového hitu

Někomu produkce takové panenky přijde jako nesmysl. Divnou Barbie by si totiž měly její majitelky vytvořit samy, říkají kritici.

divna-barbie1

Foto: Mattel

Divná Barbie od Mattelu

0Zobrazit komentáře

Co se děje s panenkami Barbie, které začnou své majitelky nudit? Buď je odhodí do kouta, nebo se je rozhodnou trochu vylepšit. Mezi tyto domácí úpravy nejčastěji patří nanesení nového makeupu pomocí fixek spolu s ostříháním vlasů. Taková panenka dostala svůj prostor i v letním filmovém hitu Barbie. A filmová divná Barbie baví natolik, že se ji Mattel rozhodl uvést na trh v limitované edici oblíbené panenky.

Pořád dělá roznožky, má pomalovaný obličej, divně ostříhané vlasy a když se jiné Barbie začnou chovat zvláštně, putují právě k ní, to je divná Barbie, kterou ve snímku ztvárnila herečka Kate McKinnon.

Její postava měla být zástupcem všech panenek Barbie, se kterými si jejich majitelky hrály až příliš, rozhodly se lehce vylepšit jejich vizáž a také outfit. Výsledkem je Barbie, která příliš nenaplňuje parametry dokonalé panenky s perfektními vlasy a přesně střiženými oblečky. Divná Barbie vypadá nestandardně a stejně tak se i chová.

V podání Kate McKinnon je tato pozoruhodná panenka jednou z nejzábavnějších postav snímku Barbie, který se těší velké divácké přízni a jeho tvůrkyně Greta Gerwig se díky němu stala vůbec první režisérkou, které se podařilo natočit snímek v tržbách překonávající miliardovou metu.

Z úspěchu filmu chce samozřejmě vytěžit i Mattel, který panenky Barbie produkuje a který sám dostal ve snímku výrazný prostor. Na jeho e-shopu si tak lze objednat mikiny s nápisem I Am Kenough i samotné panenky inspirované postavami z filmu. Kromě Kena, Barbie a jejich růžové corvetty se tak do nabídky dostala i možnost předobjednávky divné Barbie.

Panenka má stejný kostým, účes i makeup obličeje jako její filmová předloha. A k tomu cenovku 50 dolarů, tedy přibližně 1 100 korun. Objednávat tuto limitovanou edici je možné do 18. srpna s tím, že své panenky by se měli majitelé dočkat až po 31. květnu příštího roku.

S oznámením této limitky se však okamžitě objevily hlasy, že produkce divné Barbie jako panenky vlastně vůbec nedává smysl. Někteří hračku přirovnali k situaci, kdy by LEGO prodávalo předem složené stavebnice. Spotřebitelům zkrátka vadí fakt, že je panenka už předem zkrášlená.

Podle nich by si přece každá majitelka měla svou vlastní divnou Barbie vytvořit z klasické panny na hraní sama, díky své vlastní kreativitě a k obrazu svému. Právě to je v jejich očích největší kouzlo divné Barbie, které se s nejnovějším produktem Mattelu tak trochu vytrácí.