Mech, kokos, vlna a uhlí. Designová čistička vzduchu Briiv sází na organické materiály a téměř 100% recyklovatelnost
Čističky vzduchu se díky své schopnosti zachytávat jemné prachové, pylové a další alergenní částečky stávají čím dál častějšími doplňky domácností. U většiny modelů je ale problém, že tyto částice ulpívají v nepříliš ekologických prachových filtrech. V případě zelené čističky vzduchu Briiv však mají tuto činnost na starosti čistě organické materiály, které lze po skončení jejich životnosti vysypat třeba na kompost.
Jen za minulý rok bylo prodáno celkem patnáct milionů vzduchových filtrů tvořených kombinací skleněných vláken a plastu. Jejich životnost se přitom pohybuje okolo šesti až osmi měsíců a po jejím vypršení míří rovnou na skládku, jelikož je jejich recyklace v podstatě nemožná. A přesně to byl problém, který se nelíbil tvůrcům biologické čističky vzduchu Briiv.
Ti podle svých slov vyrůstali na venkově a po přestěhování do měst začali pociťovat nejrůznější respirační problémy. Proto si chtěli i ve městě dopřát čerstvý venkovský vzduch a výsledkem je čistička vzduchu, která je nejen účinným a šetrným řešením, ale také velmi líbivým designovým prvkem.
Jejím hlavním rozdílem oproti klasickým čističkám jsou materiály, přes které je vzduch filtrován. Klasické prachové filtry zde střídá mech, kokosové vlákno, aktivní uhlí a ovčí vlna, tedy organické materiály, které lze bez výčitek vrátit zpět přírodě. Tyto materiály jsou v jednotlivých vrstvách umístěny do skleněné kopule, díky níž celá čistička působí spíše jako terárium plné života než spotřebič.
Mech zde slouží k zachytávání větších prachových částic a také filtruje některé pachy, o jejichž úplnou eliminaci se stará aktivní uhlí. Kokosové vlákno má na starosti zachytávání jemnějších částeček, ovšem skutečně čistý vzduch zaručuje až filtr z ovčích vláken, který je využíván i v NASA, přičemž dosahuje stejné účinnosti jako HEPA filtry.