Miliardový vstup do Polska. Čeští investoři z Wood & Company kupují kanceláře ve Varšavě

Cílem je vybudovat silné středoevropské portfolio v České republice, Polsku a na Slovensku.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

wood-polsko

Foto: Wood & Company

Wood & Company kupuje svou první kancelářskou budovu v Polsku

0Zobrazit komentáře

V Palladiu na pražském náměstí Republiky spravují jeden z největších realitních fondů zaměřených na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. A teď do něj přibyla další velká kostička. Řeč je o tuzemské investiční skupině Wood & Company, která za více než miliardu korun koupila administrativní budovu Astrum Business Park ve Varšavě a zahájila tím polskou expanzi. Byznys dělá u našich severních sousedů již dlouho, teď se tam chystá rozmáchnout i v realitách.

„Naším cílem je vybudovat silné středoevropské portfolio v České republice, Polsku a Slovensku,“ říkal na podzim v rozhovoru pro CzechCrunch Jiří Hrbáček, místopředseda představenstva realitního fondu Wood & Company, a jedním dechem dodal, že právě na Polsko se s kolegy zaměří. První tamní kancelářská akvizice na sebe nenechala dlouho čekat. Zmíněnou budovu v hlavním polském městě Woodi koupili za 44 milionů eur (více než miliarda korun) od společnosti Prochem a investičního fondu LFI.

Administrativní budova Astrum Business Park stojí na křižovatce dvou hlavních městských tepen – Jeruzalémských alejí (Aleje Jerozolimskie) a ulice Łopuszańska – a disponuje celkovou pronajímatelnou plochou přes 23 tisíc metrů čtverečních. Zároveň je plně pronajatá, mezi hlavní nájemce patří firmy jako Lionbridge, Prochem, Xerox či Robert Bosch. Šestipodlažní komplex byl postaven ve dvou etapách v letech 2016 a 2018. Celá transakce ještě podléhá potvrzení od polského finančního úřadu s ohledem na daňovou klasifikaci.

„Polsko je největší ekonomikou regionu střední a východní Evropy a šestou největší ekonomikou Evropské unie. Zároveň je jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik světa. Ve Varšavě působíme s Wood & Company již tři dekády a vedli jsme zde řadu transakčních mandátů i úpisů na burze. Varšavský trh s nemovitostmi jsme intenzivně analyzovali přes dva roky a vnímáme jeho velký potenciál. Polský realitní trh se dynamicky rozvíjí a je také nejlikvidnější ze zemí ve střední a východní Evropě,“ říká Vladimír Jaroš, CEO Wood & Company.

V kancelářském portfoliu Woodů, označovaném jako Office podfond, se aktuálně nachází šest budov v Bratislavě včetně Aupark Tower a také dvě pražské nemovitosti, Hadovka Office Park a The Greenline. Polský Astrum Business Park podle Jiřího Hrbáčka do portfolia ideálně zapadá.

„Situace na polském realitním trhu je příznivá a budova Astrum Business Park skvěle vyhovuje kritériím pro výběr aktiv do našich realitních podfondů. Jde o kvalitní budovu třídy A v atraktivní lokalitě s dobrým potenciálem,“ říká místopředseda představenstva realitního fondu. Průměrný roční výnos od jeho založení v roce 2017 činí 12,04 procenta.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym