Monitor, co nepotřebuje počítač. Novinka od Samsungu umí sama přehrávat Netflix i pracovat s nástroji Office
Samsung má už mnoho let status výrobce, který se nebojí experimentovat jak s hardwarem, tak se softwarem. Jeho někdy překvapivé funkce nejsou vždy úspěšné, nový 32palcový 4K chytrý monitor ale jako první na trhu vlastně představuje už ověřený koncept. Přebírá totiž většinu vlastností chytrých televizí značky a reaguje tak na mnohá volání po inovaci počítačových zobrazovačů.
Na Smart Monitoru M7 je nejzajímavější právě fakt, že pro většinu svých zvláštních funkcí připojený počítač vůbec nepotřebuje. Má vlastní operační systém Tizen OS a Wi-Fi konektivitu, takže sám zvládne (se dvěma pětiwattovými reproduktory) přehrávat obsah z mnoha streamovacích služeb jako Netflix, HBO, YouTube nebo Apple TV+. Stejně tak na něj jde nainstalovat všechny aplikace, které podporují televize Samsungu.
Tím ale potenciál chytrého monitoru teprve začíná. Jako zcela přirozená extenze obrazovky se například jeví možnost k ní přímo připojit myš a klávesnici a pracovat s kancelářskými aplikacemi nebo vzdáleným desktopem. Když se tedy Smart Monitor zapne, můžeme začít vytvářet dokument ve Wordu, Excelu nebo dalších nástrojích Office 365. Vše se přitom ukládá do cloudu a odezva, byť nevhodná pro hraní, kancelářskou práci zcela uspokojí.
Pokud potřebujeme trochu širší okruh možností, nastupuje zase funkce Tap View neboli snadné zrcadlení displeje telefonu na monitor. Po prvním nastavení stačí telefonem od Samsungu do obrazovky ťuknout, načež se na displeji zobrazí možnost připojení. Velice zajímavé je přitom myšlení, jaké korejský výrobce od uživatelů očekává.
Při testování Tap View jsem totiž telefon opakovaně k monitoru přikládal, opatrně ťukal a nic se nedělo. Nakonec jsem připojení dosáhl způsobem, jakým bývají lidé zvyklí zacházet s elektronikou, když se vyskytne jakýkoliv problém – když něco nefunguje, zkuste to znova a silněji. Najednou se Smart Monitor zachoval přesně tak, jak měl. Jelikož se takový scénář opakoval znovu a znovu, nejde jinak než z toho vyvodit, že je to opravdu záměrem. Nebojte se tedy být trochu důraznější.
Každopádně jakmile se zařízení spojí, vše funguje skvěle a bez zádrhelů. Zvlášť užitečná může taková funkce být například pro rychlé prohlížení fotografií nebo videa, což jsem v minulosti sám mnohokrát postrádal. Přepínání zdrojů u aplikací typu YouTube nebo Netflix se naopak bez Tap View obejde, jelikož využívá vlastní systém, popřípadě Chromecast Googlu.
Nahlásit komentář
Zdá se vám, že komentář je urážlivý, nebo sprostý? Dejte nám vědět.