Na iOS a Android míří nová RPG hra ze světa Harryho Pottera

Filip HouskaFilip Houska

harry
0Zobrazit komentáře

Ságu o Harry Potterovi asi není třeba blíže představovat. Knižní a filmová zpracování této série o mladém čarodějovi a jeho dobrodružství v kouzelnickém světě se stala zcela neodmyslitelnou součástí dětí po celém světě a řada firem se z tohoto úspěchu snaží těžit dodnes. Dokazují to i mobilní aplikace, konkrétně chystaná hra pro iOS a Android.

Ta nese název Harry Potter: Hogwarts Mystery a stojí za ní vývojářské studio Jam City, které mimo jiné vytvořilo i mobilní hru Futurama: Worlds of Tomorrow, ve spolupráci s herním vydavatelstvím zaměřeném na produkci obsahu s touto tematikou Portkey Games. I když zatím nejsou zveřejněny bližší informace o této novince, pár věcí se přeci jen na povrch dostalo.

elon musk

Přečtěte si takéElitní soukromá škola Elona Muska má již přes 30 studentůElitní soukromá škola Elona Muska má již přes 30 studentů

Hráči budou mít možnost si vytvořit svého vlastního čarodějnického učně, který bude ve škole čar a kouzel v Bradavicích docházet na různé lekce, kde se bude učit novým kouzlům, přátelit se ostatními studenty a budovat svůj status kouzelníka.

038FEB81-C12B-4A30-9AB9-B86AB0DE87E7

Celý děj, který bude obohacen různými doplňkovými příběhy, respektive questy, má být zasazen do 80. let minulého století, tedy před narození Harryho Pottera. Konkrétně do doby, kdy postavy Nymphadory Tonksové a Billa Weasleyho byly ještě studenty.

Harry Potter: Hogwarts Mystery by na iPhony, iPady a vybraná zařízení s Androidem měla dorazit na jaře letošního roku. Přesný termín zatím není znám.

Na Pottera sází i tvůrci Pokémon GO

V průběhu letošního roku má na trh také přijít Harry Potter: Wizard Unite, hra založená na rozšířené realitě z dílen studia Niantic, které spolu s Nintendem stojí za fenoménem Pokémon GO. U ní se očekává podobný princip jako u Pokémon GO, akorát s tematickými kouzelnickými prvky.

Foto: Jam City (reprofoto, YouTube)

Norsko chce být první zemí, která bude pro vnitrostátní lety využívat pouze elektrická letadla

Filip HouskaFilip Houska

458BA9BC-71CE-4011-B0A8-B37D3F8A9CF2
0Zobrazit komentáře

Elektromobily se dnes stávají poměrně běžnou záležitostí a firmy hledají elektrické využití i u jiných dopravních prostředků. Velkým tématem jsou elektrická letadla, se kterými začínají experimentovat například Uber se svou leteckou taxislužbou, mnichovský Lilium nebo britská aerolinka EasyJet. Nově se do této sféry angažuje také norská letecká společnost Avinor.

Ta chce z Norska do roku 2040 udělat první zemi na světě, která bude pro vnitrostátní lety využívat pouze elektrická letadla. Tento ambiciózní plán ohlásil Dag Falk-Petersen, CEO Avinoru, s tím, že brzy spustí tendr k testování malých, 19sedadlových elektrických letadel po tuzemských komerčních trasách.

C9BAA2CC-62E5-45BF-BE3C-B093CBA55CA2

Přečtěte si takéPotravinový eshop Kosik.cz nově umožňuje nakupovat potraviny podle toho, zda splňují kvalitu KlasaPotravinový eshop Kosik.cz nově umožňuje nakupovat potraviny podle toho, zda splňují kvalitu Klasa

Elektrické letky by však podle ideálního scénáře neměly operovat pouze na území Norska. Falk-Petersen pro The Guardian totiž dodává, že baterie v elektrických letadlech by v budoucnu mohla vydržet až hodinu a půl, čímž by se cestující dostali i do sousedních států, konkrétně na letiště ve Stockholmu či Helsinkách.

electirc plane (1)

Koncept elektrického letadla od EasyJet ve spolupráci s Wright Electric

Na druhou stranu se s touto iniciativou, díky níž chce Avinor snížit negativní dopad běžných paliv na životní prostředí, operativní náklady a hluk letadel, pojí několik technických problémů, zejména co se týče baterií, které 1,5hodinový let na jedno nabití aktuálně nevydrží. I proto chce Avinor tuto záležitost zatím řešit sekundárními hybridními motory a biopalivy.

VTOL Common Reference Model

Koncept letadlové taxislužby uberAIR

Další velký otazník visí nad tím, zdali firmy do třiceti let, respektive do roku 2025, kdy má proběhnout první oficiální test elektrického letadla na norských komerčních trasách, stihnou vyrobit dostatečný počet plně funkčních, bezpečných a spolehlivých letadel. Blízko k tomu mají například startupy Wright Electric, Zunum Aero nebo Lilium, nicméně ani jejich snahy nemusí vyzrát ve finální produkt pro leteckou přepravu lidí.

Nejvyšší počet elektromobilů na světě

Norsko má však jisté predispozice k uskutečnění tohoto plánu – je totiž zemí s největším počtem pojízdných elektromobilů na světě. I to může být důvod, proč tento skandinávský stát tolik vsází na elektrický pohon.

https://youtu.be/ohig71bwRUE

Foto: Zunum Aero; EasyJet; Uber