Na oběžné dráze jedli pizzu a dostali se výš než většina astronautů. Historická civilní mise SpaceX úspěšně skončila
Byl to vůbec první vesmírný let, kterého se účastnili výhradě neprofesionální astronauti. Díky tomu je označován za milník ve vesmírné turistice. Mise Inspiration4, jež využila systémů SpaceX, dnes úspěšně skončila, když se kapsle s posádkou v 1 hodinu a 6 minut středoevropského času dotkla hladiny Atlantiku, asi 44 kilometrů od pobřeží Floridy. Let byl přitom pro čtyřčlennou posádku dosti netypický.
Misi zafinancoval z vlastní kapsy americký miliardář Jared Isaacman a událost spojil s veřejnou sbírkou pro dětskou nemocnici v Memphisu, která patří k předním světovým kapacitám v oblasti léčení rakoviny. Sám jí daroval již 100 milionů dolarů a veřejnost zažádal o stejnou částku, z níž se povedlo vybrat lehce nad polovinu. Byl velitelem celé mise a přibral k sobě další tři pasažéry.
„Byla to pro nás fakt jízda. A to jsme teprve na začátku,“ zahlásil bezprostředně po měkkém přistání do oceánu Jared Isaacman do vysílačky. Mise podle prvotních informací proběhla přesně podle plánu, bez jakýchkoliv větších problémů.
Jedno z míst na palubě lodi Crew Dragon připadlo asistentce lékaře z této nemocnice, Hayley Arceneauxové, která sama rakovinu prodělala. Mimo jiné si připsala titul vůbec prvního člověka ve vesmíru s prostetickým kloubem – vládní agentury lidem s tímto hendikepem cestu do vesmír nepovolovaly. Druhé místo zaujala geoložka Sian Proctorová, která se již o místo astronautky dvakrát neúspěšně ucházela. Poslední místo připadlo Christopherovi Sembroskimu, který ho dostal darem od svého kamaráda.
Loď Crew Dragon Resilience, kterou mise Inspiration4 využila, byla vybavena ve své špičce průhlednou kopulí, přes níž se mohli astronauti klidně po celé tři dni koukat na Zemi. Navíc se jim tento pohled naskytl z výšky, kterou zažila jen hrstka lidí. V průměru se totiž posádka Inspiraton4 nacházela ve 575 kilometrech, což je výš, než se nachází například Mezinárodní vesmírná stanice.