Na portál Fundlift.cz vstupuje energetická firma RIGHT POWER s cílem vybrat dva miliony Kč

Filip HouskaFilip Houska

fund

Česká crowdfundingová platforma Fundlift.cz, která do dnešního dne čítá přes 151 milionů korun v proinvestovaných transakcí do projektů jako Mladý Kokos a řady dalších, do svého portfolia nově zařazuje další, poměrně velkou společnost. Tou se stává slovenský výrobce a distributor elektřiny a tepla RIGHT POWER.

Tento energetický hráč, který na trhu střední Evropy působí od roku 2006, chce díky spuštěné kampani vybrat částku v minimální výši dvou milionů korun za výměnu čtyřletých dluhopisů se 7procentním ročním úrokovým výnosem.

slacklinux

Přečtěte si takéSlack je nově dostupný na operačním systému LinuxSlack je nově dostupný na operačním systému Linux

Získané peníze by společnost měla použít na rozšíření distribuční sítě, konkrétně o tři lokální distribuční soustavy na Slovensku (dvě pro distribuci elektřiny, jedna pro zemní plyn), které mají být součástí průmyslových areálů, kde místní odběratelé dlouhodobě a stabilně odebírají značný objem elektřiny.

Prostřednictvím vlastních zdrojů jsme investovali do množství energetických projektů, které nám nabídly stabilní zhodnocení nejen z důvodu stabilní regulace na odpovídajících trzích. Naše výsledky dokazují, že investice umíme efektivně řídit a každý projekt dotáhneme do úspěšného konce. Proto bychom se o náš úspěch rádi podělili s potencionálními investory. Naším cílem je si získat důvěru investorů, kterým nabízíme atraktivní zhodnocení, a využít této spolupráce dlouhodobě pro naše větší akvizice i v budoucnu,“ komentuje kampaň Lukáš Choma, strategický ředitel firmy RIGHT POWER.

RIGHT POWER na trhu s energiemi ostatně není žádným nováčkem. Za deset let svého působení dokázal poskytnout elektřinu a zemní plyn na území Česka a Slovenska až 70 tisícům zákazníkům, nicméně vzhledem k růstu konkurence a tlaku na pokles marže koupil tuto divizi maloobchodního prodeje energetická společnost Bohemia Energy.

Po této skutečnosti se RIGHT POWER začal soustředit zejména na lokální distribuční soustavy a tepelné hospodářství pro české a slovenské průmyslové zóny a nemocniční areály, přičemž jim má kampaň na Fundliftu zajistit nové alternativní zdroje financování. Společnost mimo jiné také slibuje, že v případě úspěšné kampaně využije emise cenných papírů i pro další projekty a nabídne investorům příležitost se podílet na jejím investičním programu.

Kampaň na portálu Fundlift.cz najdete zde.