Nafukovací inlajny se přiblížily k prvním zákazníkům. Nejen ony získaly statisíce od Průši
Kolečkové brusle Last Miles, které jde vyfouknout a složit do batohu, jsou jedním ze tří projektů podpořených akcelerátorem PrusaLab.
Ty brusle nepřehlédnete. Jejich sytá barva na nich ale není to nejzajímavější. To, proč připoutaly pozornost budoucích zákazníků i investorů, je skutečnost, že jdou vyfouknout, složit a pohodlně umístit do tašky nebo batohu, aniž by zabíraly příliš mnoho místa. Jsou dopravním prostředkem určeným na takzvanou poslední míli, tedy na pár set metrů do školy, práce nebo domů třeba po výstupu z hromadné dopravy. A podle toho také získaly své jméno. Last Miles teď zároveň dostaly statisíce korun v akcelerátoru PrusaLab.
Jsou jednou ze tří vybraných mladých firem, které kromě toho, že svůj rozvoj můžou opřít o nové peníze, od května zároveň úzce spolupracují s technologickými experty na rozvoji svého řešení. Projekty dostaly 300 tisíc korun na materiál a externí služby, na další řádově statisíce PrusaLab vyčísluje využití zázemí, strojů a poradenství.
Pro samotné Last Miles to znamená rychlejší cílovou rovinku. V crowdfundingové kampani si už ověřily, že o skládací brusle mají zákazníci zájem. Místo požadovaných 200 tisíc korun vybrali bezmála dvojnásobek. Když do akcelerátoru vstupovaly, tým ještě analyzoval a plánoval. Teď dokončuje vývoj nafukovacího mechanismu.
„Záměrem našeho pobytu v akcelerátoru je nyní dokončení vývoje finálního produktu a výroba sta kusů, které doručíme prvním zákazníkům,“ slibuje spoluzakladatel Last Miles Tibor Kučera. V kampani tým slíbil, že brusle odešle do půl roku od jejího uzavření, tedy od května.