Není čas zemřít… bohatý. Představitel Jamese Bonda Daniel Craig své jmění nenechá dětem, ale daruje dál

Filip HouskaFilip Houska

jamesbond

Foto: Forum Film

Daniel Craig v bondovce Není čas zemřít

0Zobrazit komentáře

Daniel Craig je znám především pro roli Jamese Bonda, jeho profesní náplní však není jen být tajným agentem. Z charismatického Brita se totiž díky chystaným filmům stává jeden z nejlépe placených hollywoodských herců, jehož příjmy dosahují řádu až devíti nul. Reálně může zajistit nejen sebe, ale i svou rodinu, potažmo další generace Craigů. To ale nemá v plánu udělat – raději se veškerého bohatství vzdá ve prospěch dobré věci.

Peníze, na jaké si špičkoví herci mohou přijít, se jen stěží odhadují. Velkou roli v nich totiž hrají i placené spolupráce se značkami, případně jejich boční byznysy. Na druhou stranu honoráře, které jim za role ve filmech a seriálech putují, bývají mnohdy veřejně známé. Magazín Variety například před nedávnem odhalil, na jaký výdělek dosáhne Daniel Craig za dvě pokračování k filmu Na nože (v originále Knives Out).

V dubnu totiž přišla zpráva, že poté, co Craig skončí s rolí slavné „nula-nula-sedmičky“ (což by mělo nastat po uvedení dlouho očekávaného dílu Není čas zemřít), naplno se vrhne do dalších dílů právě této satirické krimi komedie. Spolupracovat na nich bude s Netflixem a režisérem Rianem Johnsonem, přičemž se očekává, že si z natáčení těchto sequelů odnese 100 milionů dolarů, tedy 2,2 miliardy korun.

Desítky milionů dolarů by Craigovi měly plynout také z jeho nové bondovky, která se má na plátna kin dostat po několika odloženích letos v říjnu. Všehovšudy tak mít britský herec podle odhadů serveru Celebrity Net Worth jmění v hodnotě 160 milionů dolarů (3,5 miliardy korun), z čehož by mohly žít přinejmenším i jeho dvě dcery. Aktuální James Bond ovšem své dědictví neplánuje nechat v „rodinné kase“.

Jak píše deník The Times, Craig v nedávném rozhovoru pro magazín Candis zmínil, že většinu svého bohatství plánuje během života darovat a není jeho cílem přenechat podstatnou část jmění svým dětem. „Neexistuje staré přísloví, že když zemřeš jako bohatý člověk, tak jsi selhal?“ pokládá si řečnickou otázku slavný herec a jako příklad dává filantropa Andrewa Carnegieho, který ve své době rozdal částku, jež by dnes činila asi 11 miliard dolarů.

hbo-james-bond-daniel-craig-spectre

Foto: HBO

Daniel Craig se v roli Bonda objeví naposledy ve filmu Není čas zemřít

Craig se tak řídí jednoduchou filozofií „než odejdeš, zbav se toho, nebo to daruj“. A zdaleka není jedinou známou osobností, která něco takového plánuje. Jedním z těch, kteří chtějí obrovské jmění před smrtí darovat dál, je i legendární investor a filantrop Warren Buffett. Ten letos v červnu poslal na charitu další miliardy dolarů a do konce svého života chce podobným způsobem naložit s celým svým „kontem“.

Obdobným způsobem ke jmění přistupuje mimo jiné MacKenzie Scottová, bývalá žena zakladatele společnosti Amazon Jeffa Bezose. I ta rozdává peníze jako na běžícím páse a podporuje dobročinné organizace napříč obory. Za zmínku stojí také spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates, který posílá finanční prostředky dál skrze svou nadaci, ve které operuje se svou exmanželkou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym