Nestavíme e-shop. Systers je spíš hnutí, říká o nové biohackerské iniciativě pro ženy Veronika Allister
Šéfky Systers Olga Kratochvílová a Veronika Allister
Otužování nabírá v posledních letech na stále větší popularitě a další otužovací sezóna právě začíná. Pokud jste žena, co ji letos vyzkoušet jinak? Chladovou terapií se dlouhodobě zabývá Veronika Allister, zakladatelka Code of life, prvního biohackerského projektu u nás. Mužské prostředí i mužský přístup k otužování, který v něm panoval, jí však přestal dávat smysl. Uvědomila si, že s ohledem na cykličnost ženského života je potřeba jít na to jinak. A tak z Code of life odešla a založila projekt Systers zaměřený na ženský biohacking, dlouhověkost a optimalizaci zdraví. Jeho vznik podpořil i investiční fond Reflex Capital.
Chladovou terapii s Veronikou Allister zažily první tři desítky žen už v listopadu na prvním Systers kempu jen krátce po křtu celého projektu. Kemp ale nebyl zdaleka jen o otužování. Menstruační cyklus coby ústřední motiv ženského života totiž podle Veroniky hraje roli skoro při všem – při sestavování jídelníčku, volbě doplňků stravy i pohybových aktivitách.
Do toho všeho ho chtějí Systers promítnout, a protože jsou biohackerky, jdou primárně cestou vědeckých dat, využívají moderní technologie, sbírají informace a získané poznatky dál plánují rozpracovávat do publikací i mobilní koučovací aplikace.
„Systers je společenství, nehledě na to, že je řízeno jako firma. Máme investora, potřebujeme mít i výkon, ale v rámci mise je to o propojování,“ zdůrazňuje Veronika. Hned první měsíc se přitom byznysové plány projektu začaly plnit nejenom díky kempu, ale i e-shopu s doplňky stravy, který se spustil na začátku listopadu.
„Fandím ambiciózním projektům a lidem, kteří mají drive. Spuštění e-shopu bylo naplánováno na prvního listopadu, je prvního a e-shop běží,“ zmínil na křtu Systers investor Ondřej Fryc z Reflex Capital, jehož fond projekt podpořil investicí v řádu jednotek milionů korun. E-shop je však pouze první z projektů, který vypustili. A vnímají ho jen jako jeden z nástrojů, jak svých cílů dosáhnout.
Systers sice chtějí vytvořit komunitu žen, v zákulisí však potkáte i muže. „Hodně nám pomáhá můj manžel a jeho bratr, takže Systers spolutvoří bratři,“ poznamenává Veronika, která řídí společnost spolu s manažerkou Olgou Kratochvílovou. Role mají rozdělené zcela jasně. Veronika je vizionářka, zatímco Olga nápady usměrňuje a realizuje. A není jich rozhodně málo.
„Nakreslili jsme s týmem obrovské mentální mapy. Veronika má velké nápady, já jsem solidní realizátor, dokážu si to představit, uchopit to a najít lidi, kteří to budou dělat s námi,“ říká Olga, která předtím řídila projekty, pracovala jako obchodnice, marketérka i jako osobní koučka. Mimo jiné i jako koučka Veroniky Allister.
Magazín, e-booky i akademie zaštítěná odborníky
Mise Systers je obsáhlá a zaměřuje se hlavně na propojování a edukaci žen. Jednotný recept na to, jak pracovat se svým tělem, však nenabízejí. Místo toho učí principy a způsoby sebepoznání, sebeměření a testování. „Neexistuje návod, jak na jedno tělo, každé tělo je jiné a unikátní, i proto jsme vznikli. Každá žena se cítí v těle úplně jinak, ale jsou tu kotvy, o které se dá opřít,“ vysvětluje Veronika.
Jako základní kotvu vnímá zakladatelka Systers zmíněnou cykličnost, se kterou podle jejích slov spousta žen neumí pracovat. Osvětu šíří aktuálně Systers na kempech pro ženy, příští rok chtějí spustit firemní akce, otevřít online kurzy, vypustit e-booky a vydávat také Systers magazín.