Nosím teplákové soupravy a jídlo mi připravují asistentky, říká spoluzakladatel Trenýrkárny

Na Karlínských 20 tentokráte odpovídá Ruslan Skopal, spoluzakladatel e-shopu Trenýrkárna. V jakém zajímavém outfitu jej najdete nejčastěji?

k20_90Rozhovor

Foto: CzechCrunch

V Karlínských 20 je tuto neděli hostem Ruslan Skopal z e-shopu Trenýrkárna

0Zobrazit komentáře

Do čeho investují, jaká byla jejich první práce, kam si rádi zajdou na dobré jídlo či jaký největší fuck-up ve své kariéře zažili? Na toto a mnohem více se v rámci formátu Karlínských 20 ptáme zajímavých osobností nejen českého byznysu. Sled otázek a odpovědí přibližuje ty, o kterých se u nás můžete běžně dočíst, v netradičním světle a dává nahlédnout pod pokličku jejich kariérních úspěchů. Proč Karlínských? Protože právě v této čtvrti, kde sídlíme i my, se často řeší otázky, které jinde v Praze nepadnou.

Tentokrát na Karlínských 20 odpovídá Ruslan Skopal, ředitel a spoluzakladatel e-shopu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz. Čím se podle něj měří úspěch? V jakém podnikání zahučel za milion korun? A co si na sebe obléká kromě spodků?

***

V kolik chodíte spát a kolik toho průměrně naspíte?
Chodím spát přibližně mezi jedenáctou v noci a půlnocí. Přes týden spím zhruba sedm hodin, ale o víkendu se to snažím dospat.

Jakou aplikaci v telefonu otvíráte ihned po probuzení?
Kalendář, abych zjistil, co mě přes den čeká.

Na jakém přístroji během dne pracujete nejčastěji a jaké nástroje v něm používáte nejvíc?
Nejčastěji pracuji na MacBooku, kde používám Outlook, Teams, Excel (Google Sheet), Asanu a interní skripty.

Jaký outfit nosíte ve většině případů a máte oblíbený model tenisek?
Nejčastěji nosím teplákovou soupravu a boty značky Puma (přesným modelem si nejsem jistý).

ruslan_skopal_spolumajitel_styx_a_trenyrkarnacz-1-min

Foto: Trenýrkárna

Ruslan Skopal, ředitel a spolumajitel e-shopu Trenýrkárna.cz

Pět věcí, které nikdy nesmí chybět ve vašem batohu?
Peněženka, MacBook, nabíječka na telefon a MacBook, AirTag.

Máte nějaký vychytaný osobní lifehack, o který byste se chtěl podělit?
Jsem domluvený se svými asistentkami, že mi dělají jídlo.

Jmenujte jednu knihu a jeden film/seriál, které byste doporučil všem.
Kniha 22 věčných zákonů marketingu. Vše podstatné stručně a jasně včetně příkladů. A film Riziko. Baví mě ten přístup k životu a nasazení, etika je samozřejmě za hranou, ale má to veliké ponaučení. A když si z toho člověk vezme plusy, tak jsou velmi silné.

Jakou hudbu si pustíte pro uklidnění? A která vás naopak nakopne?
Pro uklidnění a soustředění mi pomáhá třeba Hans Zimmer, ale také podcasty na téma letecké katastrofy, různé situace z druhé světové války nebo studené války, případně vesmírná tematika. Co mě naopak nakopne, je punk rock, tedy Offspring nebo Sum 41.

Kam vyrazit na nejlepší dovolenou?
Za mě to není o tom kam, ale s kým.

Jakou hi-tech novinku chcete mít doma v obýváku, ale ještě ji tam nemáte?
Ovládání elektroniky hlasem.

Jaký vůz parkujete ve své garáži?
Ford Mustang a Škoda Octavia.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Kam si rád zajdete na dobré jídlo?
Ambiente Brasileiro, Červený Jelen, Ristorante Prosecco, Modrý Zub, Pru58.

Jak jste si vydělal první peníze?
Prodejem knížek v USA ve formě podomního prodeje.

Co byla ta vůbec nejpodivnější práce, za kterou jste dostal zaplaceno?
Dělal jsem webové analýzy.

Co byste dnes poradil svému mladšímu já?
Nejsi si jistý, zda do toho jít? Jdi!

Investujete?
Mám nějaké kryptoměny, investuji tak nějak mixem. Nějaké krypto, hodinky, nemovitosti, firmy, zlato. A investuji taky do sebe.

Nejlepší byznysová rada, kterou jste kdy dostal?
Úspěch se měří ziskem, ne obratem.

Jaký největší fail vás potkal v profesní kariéře, na který nyní vzpomínáte s úsměvem?
Byznys fail je dělat něco, čemu absolutně nerozumíte. S kolegou společníkem jsme koupili beauty salon a po dvou letech jsme jej se ztrátou asi jednoho milionu prodali.

Vaše nejlepší kariérní rozhodnutí?
Podnikat.

Kdo v Česku vás inspiruje?
Existuje spousta osobností, které mě inspirují. Vesměs napříč celá e-commerce je inspirativní. Jsem obrovsky vděčný, že mohu být součástí tak skvělé komunity.

Rekordních 159 milionů korun. Nadace Kellnerových loni věnovala prostředky zejména na vzdělání

Rodinná nadace Kellnerových se zabývá filantropií 21 let, celkem věnovala institucím i jednotlivcům částku ve výši 1,85 miliardy korun.

Peter BrejčákPeter Brejčák

kellnerova2

Foto: CzechCrunch/PPF v roce 2021 – publikace

Nejbohatší Češka Renáta Kellnerová ve výroční zprávě PPF

0Zobrazit komentáře

Nadace rodiny Kellnerových The Kellner Family Foundation rozdělila loni dary v rekordní výši 159 milionů korun, v předchozích letech to bylo kolem 90 milionů korun. Pomoc mířila zejména k projektům, které se zaměřují na vzdělávání. Za dvacet jedna let věnovala rodinná nadace institucím i jednotlivcům 1,85 miliardy korun. Rodina Kellnerových ovládá investiční skupinu PPF.

Hlavními příjemci podpory nadace jsou veřejné základní školy zapojené do projektu Pomáháme školám k úspěchu, gymnazisté ze školy Open Gate a čeští studenti převážně zahraničních univerzit. Nadace se aktivně zapojuje i do řešení aktuálních událostí, které ovlivňují celou společnost. V loňském roce věnovala téměř 15,5 milionu korun na projekty pomáhající s integrací ukrajinských uprchlíků do české společnosti.

„Každý si zaslouží příležitost uspět. Nezáleží na tom, odkud jste, jak vypadáte nebo z jakých poměrů pocházíte. A právě na těchto hodnotách stojí naše nadace od samého počátku,“ uvedla v úvodním slovu výroční zprávy nadace The Kellner Family Foundation její zakladatelka a předsedkyně správní rady Renáta Kellnerová. Ta nedávno představila také plán věnovat půl miliardy korun na vybudování onkologického centra v Motole.

Mezi hlavní příjemce podpory patřilo loni 80 studentek a studentů soukromého gymnázia Open Gate, za nímž Kellnerovi stojí. Nadace jim rozdělila 35 milionů korun. V projektu Univerzity obdrželo podporu v celkové výši 11 milionů korun 59 Čechů a Češek na zahraničních a českých univerzitách a v projektu Pomáháme školám k úspěchu podpořila nadace darem v celkové hodnotě 40 milionů korun tři tisíce pedagogů a jejich prostřednictvím 39 tisíc žáků ve 112 českých základních školách. Mezi další instituce a jednotlivce z oblasti vzdělávání, kultury, sportu nebo podpory zdraví rozdělila nadace 73 milionů korun.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Rodinnou nadaci založili Renáta a Petr Kellnerovi s cílem podporovat především dlouhodobé vzdělávací projekty určené žákům základních škol a jejich učitelům, středoškolákům a vysokoškolákům. Nadace vyhledává a podporuje motivované děti a mladé lidi vyrůstající v podmínkách, které jim ztěžují nebo neumožňují přístup ke kvalitnímu vzdělání.

Po tragické události, při níž v březnu 2021 zahynul Petr Kellner, se novým členem správní rady Nadace The Kellner Family Foundation stal ředitel biotechnologické firmy Sotio Biotech Radek Špíšek. Do aktivit nadace se z pozice členů dozorčí rady aktivně zapojili v červnu 2021 také potomci Petra Kellnera – Anna a Lara Kellnerovy spolu s Petrem Kellnerem mladším.

S přispěním ČTK