Nová přelomová aplikace udělá z vašeho prohlížeče herní konzoli a z mobilu ovladač

Michal PtáčekMichal Ptáček

airconsole-1

AirConsole je nový herní projekt, o kterém jste s velkou pravděpodobností ještě neslyšeli. A věřte, že je to velká škoda! Tahle věc má totiž reálnou šanci totálně změnit způsob, jakým hrajeme počítačové/konzolové hry. V principu se totiž jedná o aplikaci, která udělá z vašeho prohlížeče herní konzoli a z vašeho mobilního telefonu ovladač, to vše bez nutnosti cokoliv stahovat nebo instalovat.

Jak to funguje

Vše funguje poměrně jednoduše. Ve vašem prohlížeči navštívíte adresu http://www.airconsole.com, kde se vám následně objeví číselný kód. Poté stejnou webovou adresu navštívíte z vašeho telefonu, ve kterém zmíněný kód zadáte. Váš mobil se následně s aplikací spáruje a vy můžete konečně začít hrát. K dispozici jsou různé, vesměs jednodušší platformové a multiplayer hry, ovšem tvůrci si zároveň přichystali i něco pro opravdové fajnšmekry v podobě NES emulátoru, který vám umožní si zahrát jakoukoliv hříčku z této kultovní konzole od Nintenda. Stačí když přetáhnete některou z vašich stažených her s koncovkou .nes do okna prohlížeče a je to.

angee-h

Přečtěte si takéV Čechách vzniká startup, který má globální ambice dobýt trh se zařízeními pro chytrou domácnost

Jak se to hraje?

Aplikaci jsem včera zhruba hodinu testoval a nutno říct, že i přes původní obavy vzhledem k tomu, že vše je stále ve fázi vývoje, fungovala naprosto perfektně. Navíc, nikdo vás nenutí sedět u vašeho monitoru, jelikož AirConsole můžete spustit například na vaší velké Smart TV v obýváku, což z celého projektu dělá opravdu reálného konkurenta klasických herních konzolí a dost možná to ukazuje budoucnost celého tohoto odvětví.

Budoucnost

Jak už jsem zmínil, celý projekt, za kterým stojí šestičlenný tým vývojářů ze švýcarského Zurichu, a který pro servery využívá technologie Google Cloud, je stále ve fázi vývoje a teprve před pár dny zpřístupnil pozvánky prvním testovacím hráčům. Je tak jasné, že s přibývajícím časem se budeme moct těšit na další zajímavé hry a funkce.

Zajímavé určitě bude sledovat i reakce Applu, který se podle všeho o něco podobného bude chtít pokusit se svojí Apple TV. Momentálně to ale vypadá, že AirConsole má značný náskok.

air-console-4

Stačí když na mobilu opíšete tento kód a můžete hrát

air-console-hra-2

Ukázka předpřipravené hry

air-console-hra-1

K dispozici je i NES emulátor

air-console-hra-3

NES v akci

konzole

Menu