Nový podnik přibližuje Nerudovu ulici místním. Vyrazit sem můžete na snídani i koktejl

Je tady čerstvá porce novinek z české gastronomické scény v podobě pravidelného newsletteru Deli. Nakoukneme do Nerudovy ulice, ale také do Francie.

nerudova-nahled

Foto: No. 211 café & wine

Nerudovu ulici obohatil nový podnik, který udělá radost i místním

0Zobrazit komentáře

První březnový newsletter Deli je tu. Tentokrát se s ním podíváme do Nerudovy ulice, přeneseně ale zavítáme také do Francie, Ameriky a Japonska. Jestliže jste tak měli v plánu naskočit s blížícím se začátkem jara na nějakou očistnou půstovou kúru, vězte, že to půjde velice těžko.

Načítám formulář...

No. 211 café & wine

Nerudova ulice je jedno z míst, které Pražané milují, ale kvůli závalu turistů se mu mnohdy obloukem vyhýbají. V posledních letech se zde ale naštěstí vynořilo několik nových podniků pro místní – třeba kavárny Kafe & Hrnky a Kaférna. Manželé Jan Holinka a Sarah Saleh zde pak čerstvě otevřeli hotel Nerudova 211, v jehož přízemí se nachází bistro No. 211 café & wine. Tedy o důvod víc, proč do ulice proslavené autorem z generace májovců zavítat.

Na své si zde přijdou především ti, kdo mají zálibu v dlouhých snídaních. „V Nerudově ulici plyne čas jinak, nikdo tu nikam nespěchá, protože je například na dovolené nebo procházce. Nejedna snídaně se nám tu protáhne a plynule přejde do degustace vína. I naše speciální koktejly jsou v nabídce po celý den,“ přibližuje Jakub Franke, provozovatel podniku. Ochutnat zde můžete také domácí koláče a chléb, kávu z české pražírny Doubleshot a k naturálním vínům pak výběr sýrů a uzenin.

nerudova-clanek

Foto: No. 211 café & wine

V útulném prostoru se zaměřují na snídaně, užít si tu můžete i koktejl nebo sklenku vína

No. 211 café & wine ale není jediná novinka, která se na českém gastronomickém rybníčku urodila. Pokud chcete mrknout i na ty další, podívejte se na celý newsletter Deli.