Nový německý vlastník Damejidlo.cz se chystá proinvestovat přes 27 miliard Kč

Pavel HoralíkPavel Horalík

0Zobrazit komentáře

Německý internetový gigant Rocket Internet, který skrze skupinu Delivery Hero drží podíly ve dvojici původně českých food delivery služeb DameJidlo.cz a Jidloted.cz, podle informací, které se nám podařilo získat, připravuje obří balík peněz pro investování do startupů v pokročilé fázi a to prostřednictvím svého nového fondu. Konkrétně pak bude mít k dispozici 1 miliardu euro, v přepočtu tedy zhruba 27 miliard Kč.

devhero

Přečtěte si takéDelivery Hero, které koupilo české Damejidlo.cz a Jidloted.cz, odprodalo 30% podíl za 13,87 miliard korun!Delivery Hero, které koupilo české Damejidlo.cz a Jidloted.cz, odprodalo 30% podíl za 13,87 miliard korun!

V čele fondu bude 42letý CEO Rocket Internet Oliver Samwer, který byl před několika dny označen časopisem WIRED jako nejvlivnější člověk v evropském technologickém průmyslu. Peníze umožní skupině vsadit na projekty v pozdějším stadiu vývoje a vytvořit si tak další vertikály, které doplní stávající globální služby s online rozvozem jídla a módou.

Že je Rocket Internet opravdu evropskou špičkou dokazuje jinak portfolio 30 společností zaměstnávajících celkem 33 000 lidí. To je však pouze malý střípek, protože plány jsou podle Olivera Samwera daleko ambicióznější. V následujících 10 letech by to mohlo být až 250 000 pracovníků, s tím, že cílem je mít 1 milion zaměstnanců po celém světě.