Oblíbené duo Ester&Josefina končí. Módu už spolu dělat nebudou, vtipné vztahové zprávy ale pojedou dál

Filip HouskaFilip Houska

ester-geislerova

Foto: Mall.tv

Česká herečka Ester Geislerová

0Zobrazit komentáře

Jak probíhají rozchody v digitální době? Samozřejmě přes internet. Tedy alespoň v nějaké míře. Ta ovšem byla natolik velká, že inspirovala českou herečku Ester Geislerovou a módní návrhářku Josefinu Bakošovou, aby na jednoduchých rozchodových větách vybudovaly instagramový účet, kde postupem času pod značkou Terapie sdílením publikovaly ty nejkreativnější hlášky, které si páry (nebo přátelé s výhodami) píšou. Nyní se ovšem slavné internetové duo rozpadá.

„Náš společný tvůrčí potenciál byl vyčerpán. Do toho všeho se vkradl covid, který pomohl naše tápání odhalit a následně rozlousknout. Dalo by se říct, že pro mě se Terapie sdílením stala větší vášní než naše společná původní tvorba,“ uvádí pro CzechCrunch Ester Geislerová. Onou původní tvorbou myslí módní značku Ester&Josefina, pod kterou dvojice navrhovala oblečení. Právě z ní vyšel i samotný Instagram @esterajosefina, dnes známý hlavně pro své trefné hlášky.

Zatímco ale módní značka (a spolu s ní i e-shop) končí, platforma Terapie sdílením, která nabrala na obrovské popularitě loni během nejhorších pandemických měsíců, bude pokračovat. To znamená, že i publikování anonymních snímků obrazovek z komunikace mezi páry a přáteli bude nadále zachováno.

„Terapie sdílením nekončí. Stále mě zajímá umělecká práce s dopady online komunikace na vztahy i práce s médii. Instagram budu nadále spravovat výhradně já,“ doplňuje Geislerová. Terapie sdílením totiž již dávno není jen o sdílení mnohdy velmi zábavných a především skutečných textů.

Tím, jak komunita na Instagramu rostla, se tvůrkyně rozhodly ji neustále posouvat. Proto bylo natočeno několik krátkých epizod na streamovací službu Mall.tv, které vtipně vyobrazovaly některé vztahové problémy. Už to bylo velký posun oproti původní tvorbě Ester a Josefiny, které se nejprve snažily deprimovaným lidem „ulevit na duši“ přes tematická trička.

Na základě tohoto internetového fenoménu vznikly i dvě knihy, audiokniha a také třídílný audioseriál. Rozjely se také živé přednášky Terapie sdílením Live o vztazích a komunikaci. „Stále se chceme věnovat dalším projektům pod touto značkou. Chystáme další edukativní a interaktivní přednášky o vlivu nových technologií na vztahy a komunikaci, které povedu já. Zapojen bude i párový terapeut Honza Vojtek,“ přibližuje Geislerová plány do budoucna.

„V reakci na časté ohlasy a poptávku laické i odborné veřejnosti se v příštím roce budeme soustředit na přednášky i pro studenty středních a vysokých škol. Jsme rádi, že naše práce má společenský přesah i smysl. Je se na co těšit a víme, že máme prostor se posouvat,“ doplňuje česká herečka a mimo jiné absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, která se zhlédla i v sociálních sítích a podílela se na tom, že účet Ester&Josefiny čítá už přes 330 tisíc sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený #Terapiesdílením (@esterajosefina)