Od boje proti šikaně k ochraně whistleblowerů. Český FaceUp nabírá 70 milionů i od Reflexu

Do startupu investuje také Tilia Impact Ventures a Lighthouse Ventures. Jeho platforma se používá ve více než šedesáti zemích světa.

Peter BrejčákPeter Brejčák

team2

Foto: FaceUp

Tým startupu FaceUp

0Zobrazit komentáře

Vyrostl jako nástroj na obranu proti šikaně na školách, později se prosadil také coby ochránce whistleblowerů ve firmách. Český startup FaceUp, který aktuálně využívají klienti ve více než šedesáti zemích světa, se dále transformuje do podoby komplexnější HR platformy. Od loňska je prý v zisku a nyní pro posílení své pozice na zahraničních trzích nabral desítky milionů korun od tří českých fondů. Přinášíme souhrn nejdůležitějších informací.

Zainvestovaný startup: FaceUp

Kdo investuje: Kolo vedl český fond Reflex Capital s přispěním Tilia Impact Ventures a Lighthouse Ventures

Kolik a v jakém kole: 70 milionů korun v tzv. late-seed investici

Kolik již startup získal: Jde o první oficiální investiční kolo, v minulosti získal čtyři miliony od angel investorů, společnosti Scio a Jiřího Hlavenky, následovalo 17 milionů do začátku firemní verze. Loni proběhla interní pětimilionová investice od 20 členů týmu.

faceup1

Foto: FaceUp.com

Zakladatelé FaceUpu David Špunar, Jan Sláma a Pavel Ihm

Co FaceUp dělá: Poskytuje platformu na budování otevřené a bezpečné firemní kultury. Cílí nejčastěji na HR či compliance manažery. Jeho cílem je pomáhat odhalovat nekalosti, ať už se dějí kdekoliv. Hlavním pilířem je nástroj na anonymní oznamování.

Zakladatelé: Čtyřiadvacetiletí Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm, kteří spolu podnikají již deset let, kvůli čemuž se nechali také zplnoletnit. V roce 2017 vytvořili během studia na gymnáziu první neziskovou verzi aplikace, která sloužila k upozorňování na šikanu ve školách. V roce 2020 s komerčním produktem pivotovali do zaměstnaneckého a firemního prostředí, kde funguje jako schránka důvěry pro whistleblowery.

Sídlo startupu: Centrálu má v pražském Karlíně, působí ale ve více než šedesáti zemích na všech obyvatelných kontinentech.

Jak je startup velký: Roční příjmy z předplatného od více než 1 500 klientů, z nichž 200 je ve Spojených státech, se mají pohybovat ve středních desítkách milionů korun. Podle svého vyjádření dosáhl startup takzvaného break even již loni. V týmu je čtyřicet lidí, kteří pracují z kanceláří v Praze, Brně, Chebu a nově i amerického Charlestonu.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Proč je to zajímavé: „Tým FaceUpu nás zaujal nejen pozoruhodnou globální trakcí, ale i skvělým zakladatelským týmem, kde se potkává ambice, kompetence i dobré srdce,“ komentuje zakladatel Reflex Capital Ondřej Fryc.

Na co plánuje využít investici: „Prostředky poslouží zejména k další zahraniční expanzi. Zaměříme se také na produkt, který chceme posunout z whistleblowingového nástroje do komplexnější HR platformy,“ doplňuje spoluzakladatel David Špunar.

Vše o startupových investicích

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

CzechCrunch Jobs