Osmnáctiletá astronautka NASA navrhla zavazadla pro cestování budoucnosti. Podívejte se, jak vypadají

Nela VítováNela Vítová

horizn_studios51

Foto: Horizn Studios

Alyssa Carsononová se svým kabinovým zavazadlem

0Zobrazit komentáře

Cestování ve vesmíru se ještě před několika málo lety zdálo být spíše nedosažitelnou budoucností, teď je ale už natolik blízko, že někteří již mají místenky na první vesmírné výlety. V souvislosti s tím pomalu začínají firmy z různých odvětví novému budoucímu trendu přizpůsobovat i svůj byznys.

Nedílnou součástí vesmírného cestování, stejně jako toho běžného, jsou bezpochyby zavazadla. Ta první inspirovaná vesmírnou tematikou budou v prodeji již v tomto červenci a byla navržena mladou astronautkou, která se sama do vesmíru chystá vypravit.

Alyssa Carsononová teprve nedávno dosáhla dospělosti, její život se ale už nějakou dobu nápadně liší od běžného života většiny jejích vrstevníků. V současné době totiž Alyssa prochází astronautským tréninkem, který ji připravuje na budoucí povolání a současně s tím možná i na fakt, že se stane prvním člověkem, který přistane na Marsu.

horiznfuturefrontview-a7ee56

Foto: Horizn Studios

Příruční zavazadlo M5 NASA Edition

Alespoň takový je její sen a NASA do ni vkládá hodně nadějí. Právě pro její velký potenciál ji oslovila i německá firma Horizn Studios, která se soustředí na vývoj a výrobu inovativních cestovních zavazadel, s plánem vytvořit zcela první zavazadlo určené pro cestování ve vesmíru.

Výsledkem spolupráce je limitovaná edice kabinových zavazadel, která zároveň připomíná padesátileté výročí od prvního přistání na Měsíci, ke kterému došlo 20. července 1969. Kabinový kufřík s názvem M5 nese ikonický designové prvky agentury NASA a spojuje tak bílou, oranžovou a modrou barvu. Nechybí mu ale ani další nezbytnosti jako vestavěná nabíječka, 360stupňová otáčecí kolečka nebo odolný polykarbonátový plášť.

hotpot-restaurant-muda7

Přečtěte si takéOběd přímo uprostřed lesa. Unikátní zahradní restaurace nemá žádné stěny a vypadá jako pára nad hrncemOběd přímo uprostřed lesa. Unikátní zahradní restaurace nemá žádné stěny a vypadá jako pára nad hrncem

Do prodeje půjde kabinový kufřík 19. července a stát bude 700 eur (18 tisíc korun). Horizn Studios neprozradili, kolik kusů bude dostupných, ale je jasné, že jde o limitovanou edici. Zároveň bude jeden výroční kufr vydražen v rámci oslav 50. výročí od přistání prvního člověka na Měsíci, přičemž veškeré vybrané prostředky půjdou na pomoc znevýhodněných dětí se vzděláním.

alyssa-carson-m5

Alyssa Carsononová a její kabinové zavazadlo M5

Tento příruční kufřík je však součástí mnohem větší kampaně, na které Carsonová již delší dobu spolupracuje s designéry a inženýry právě z Horizn Studios. Předním výsledkem je vznik prvního zavazadla na světě určeného výhradně pro skutečné vesmírné cestování, které nese název Horizn ONE.

Do jeho návrhu Alyssa vložila zkušenosti ze svého výcviku a vytvořila tak první vizuální prototyp zavazadla, který potom zkušení inženýři přestavěli do skutečného produktu. Horizn ONE může na první pohled některými svými vlastnostmi nápadně připomínat zavazadlo budoucnosti.

horizn-one

Foto: Horizn Studios

Vesmírné zavazadlo Horizn ONE

Nechybí mu totiž velká spousta inovativních vlastností, jako je biometrické zabezpečení, inteligentní obrazovka a bakteriostatická technologie. Povrch tvoří vysoce odolné materiály z uhlíkových vláken, která jsou obohacená grafenem, a spodek kufru zase pevná elektromagnetická základna.

Na rozdíl od výše zmíněné kufru se toto futuristické zavazadlo zatím prodávat nebude, ale je možné, že s podobným jednou astronauti do vesmíru skutečně poletí.

„Mise Apollo 11 byla velmi významným mezníkem na naší cestě do vesmíru, takže jsem nadšená, že můžu tento úspěch uctít zavazadlem, které bude, doufejme, inspirovat všechny, aby posunuli své hranice,“ komentuje spolupráci nadějná mladá astronautka.

horizn-one-7e3131

Foto: Horizn Studios

Vesmírné zavazadlo Horizn One

Diskuze (0)

Novinka

Anonym