Po půlroce další investice. Nesnězeno získalo peníze od velkých jmen a míří do Rumunska
Předloni se projekt spojil s maďarským protějškem Munch. Teď vstupují na čtvrtý trh ve střední Evropě a celkem zachránily 1,5 milionu balíčků jídel.
Mají přes tři tisíce partnerů a jejich aplikaci používají lidé v Česku, Maďarsku a na Slovensku, kde celkem před vyhozením zachránili 1,5 milionu balíčků potravin. Zdejší projekt Nesnězeno se koncem roku 2022 spojil se stejně zaměřeným Munch z Maďarska a teď oznámili dokončenou investici.
V rámci takzvaného kola Series A Munch získal blíže nespecifikovanou částku, s ohledem na kolo a obor se podle odhadu CzechCrunche mohla pohybovat v řádu jednotek milionů dolarů, tedy v rozmezí 50 milionů až 200 milionů korun. Posledně firma oznamovala investiční kolo v loňském červnu, kdy ji desítkami milionů korun podpořil i zdejší fond Tilia Impact Ventures.
Současné kolo vedly fondy Piton Capital z Velké Británie a FJ Labs ze Spojených států, které předtím podpořily giganty jako Alibaba a Delivery Hero. Přidal se také spoluzakladatel Grouponu a bývalý provozní ředitel německého miliardového jednorožce Auto1 Christopher Muhr či Kai Hansen, spoluzakladatel Lieferando, evropského startupu v oblasti doručování. Účastnili se i stávající investoři Fiedler Capital, Silicon Gardens, Márton Szőke, Péter Záborszky, STRT Holding a László Czirják.
Munch přitom v poslední době rozšířil spolupráce s několika významnými hráči, například kavárnami Starbucks ve třech zemích či s Penny v Česku a Maďarsku. Exkluzivní přítomnost má v každém obchodě Spar a Interspar v Maďarsku. Teď se projekt zaměřuje na svoji dosud největší expanzi do Rumunska, kde se podle statistik každoročně vyhodí přibližně 2,2 milionu tun jídla.