Po půlroce další investice. Nesnězeno získalo peníze od velkých jmen a míří do Rumunska
Předloni se projekt spojil s maďarským protějškem Munch. Teď vstupují na čtvrtý trh ve střední Evropě a celkem zachránily 1,5 milionu balíčků jídel.
Mají přes tři tisíce partnerů a jejich aplikaci používají lidé v Česku, Maďarsku a na Slovensku, kde celkem před vyhozením zachránili 1,5 milionu balíčků potravin. Zdejší projekt Nesnězeno se koncem roku 2022 spojil se stejně zaměřeným Munch z Maďarska a teď oznámili dokončenou investici.
V rámci takzvaného kola Series A Munch získal blíže nespecifikovanou částku, s ohledem na kolo a obor se podle odhadu CzechCrunche mohla pohybovat v řádu jednotek milionů dolarů, tedy v rozmezí 50 milionů až 200 milionů korun. Posledně firma oznamovala investiční kolo v loňském červnu, kdy ji desítkami milionů korun podpořil i zdejší fond Tilia Impact Ventures.
Současné kolo vedly fondy Piton Capital z Velké Británie a FJ Labs ze Spojených států, které předtím podpořily giganty jako Alibaba a Delivery Hero. Přidal se také spoluzakladatel Grouponu a bývalý provozní ředitel německého miliardového jednorožce Auto1 Christopher Muhr či Kai Hansen, spoluzakladatel Lieferando, evropského startupu v oblasti doručování. Účastnili se i stávající investoři Fiedler Capital, Silicon Gardens, Márton Szőke, Péter Záborszky, STRT Holding a László Czirják.
Munch přitom v poslední době rozšířil spolupráce s několika významnými hráči, například kavárnami Starbucks ve třech zemích či s Penny v Česku a Maďarsku. Exkluzivní přítomnost má v každém obchodě Spar a Interspar v Maďarsku. Teď se projekt zaměřuje na svoji dosud největší expanzi do Rumunska, kde se podle statistik každoročně vyhodí přibližně 2,2 milionu tun jídla.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch Jobs„Financování nám umožní vybudovat silnou pozici na rumunském trhu, počínaje Bukureští, a posléze dále rozšířit naši působnost ve střední, východní i jihovýchodní Evropě. Země jako Chorvatsko, Slovinsko, Řecko, Bulharsko a Srbsko jsou další na našem seznamu,“ doplnil ředitel Munch Bence Zwecker.
Ten projekt zakládal v roce 2020 s Botondem Zsoldosem, Albertem Wettsteinem a Kirillem Perepelicou s cílem bojovat proti plýtvání potravinami prostřednictvím technologií. Podobně vzniklo i zdejší Nesnězeno, za nímž stojí zakladatelé Jakub Henni a Michaela Gregorová. Ta již ale v projektu nepůsobí.