Podívejte se, jak vypadají newyorské lokality z filmů od Marvelu ve skutečném světě

Filip HouskaFilip Houska

marvel
0Zobrazit komentáře

Snad každý fanoušek filmů vycházejících z komiksového univerza Marvel zaregistroval, že řada scén se odehrává na různých místech New Yorku. Ostatně to není náhoda: původní komiksové předlohy také používají nejlidnatější město Spojených států jako lokalitu pro klíčové příběhové děje. Pro mnohé však není příliš snadné si tyto lokality spojit s okolním, skutečným světem.

Se zajímavým nápadem, jak konkrétní newyorská místa z filmů jako Captain America, Spider-Man nebo Iron Man blíže identifikovat, přišel magazín Vanity Fair. Jeho několikaminutové video podle mapy New Yorku vybírá skutečné lokality, k nímž pak přiřazuje přesnou filmovou scénu, jež se v jejich okolí odehrála.

Nechybí tak například manhattanské nádraží Grand Central Terminal, v jehož blízkosti se odehrála bitva ve filmu Avengers, budova sloužící jako ústředí Stark Industries, respektive místo Tonyho Starka (Iron Man), nebo zábavní park, který se objevil ve Spider-Man: Homecoming. Lokalit je však mnohem více.

tetris-11

Přečtěte si takéTeprve 16letý student se stal novým světovým šampionem v TetrisuTeprve 16letý student se stal novým světovým šampionem v Tetrisu

Video, které je přiloženo níže, nicméně porovnává i smyšlené filmové budovy s těmi skutečnými. To je příklad jak zmíněné Stark Tower od Iron Mana nebo základna organizaci S.H.I.E.L.D vedle Times Square. Zajímavostí také je, že k celému mapování používali lidé z Vanity Fair mapové rozhraní od Googlu spolu s funkcí Street View, tedy vesměs jednoduché a veřejně dostupné nástroje, které při správném uchopení dokáží vyprodukovat pozoruhodné věci.

Foto: Vanity Fair / YouTube

Diskuze (0)

Novinka

Anonym