Podívejte se na automobil, na kterém podle všeho Apple testuje své samořídící technologie

Filip HouskaFilip Houska

apple
0Zobrazit komentáře

Apple nedávno zaznamenal důležitý milník, týkající se vlastních plánů s automobily – získal totiž povolení testovat autonomní technologie, kterým se v aktuální době patrně věnuje v rámci utajovaného projektu Titan. Technologický gigant po schválení od státu Kalifornia neotálel a začal podle nových informací s okamžitým testováním v provozu.

Server Bloomberg totiž získal exkluzivní fotografie, které na silnicích kalifornského Silicon Valley ukazují bílé SUV Lexus RX450h s příslušným snímacím vybavením, vyjíždějící z prostorů Applu. Alespoň takto to tvrdila osoba, která fotky pořídila.

chengwei

Přečtěte si takéČínský konkurent Uberu získává 5,5 miliardy dolarů a pozici druhého nejhodnotnějšího startupu světaČínský konkurent Uberu získává 5,5 miliardy dolarů a pozici druhého nejhodnotnějšího startupu světa

Vůz byl vybaven snímací technologií LiDAR od značky Velodyne, která k vývoji a testování samořídících systémů obecně neodmyslitelně patří, minimálně dvěma radary a několika připevněnými kamerami. Apple situaci odmítl komentovat, a tak je zatím ve hvězdách, co konkrétně do budoucna chystá.

Autonomní technologie je zřejmá, nicméně nelze se stoprocentní jistotou říct, zdali míří pouze k vývoji vlastních systémů nebo jde o projekt, který se připravuje ve spolupráci s někým dalším. Konkrétně pouze v Kalifornii má povolení k testování podobných technologií na 30 firem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym