Podívejte se na finální podobu nového telefonu od tvůrce Androidu, který jde do prodeje

essentialtopd

Je to sotva týden, kdy jsme se zmiňovali o tom, že Andy Rubin, jenž má na svědomí prvotní verzi mobilního systému Android, získal 300 milionů dolarů na investicích pro svoji novou společnost Essential, která vyrábí nové smartphony, jimiž chce konkurovat zaběhlým značkám jako Apple, Samsung či Xiaomi. A přesně před týdnem také zástupce startupu slíbil, že v tomto týdnu odhalí více informací a finální vzhled.

K tomu byli samozřejmě technologičtí nadšenci trochu spektiční, vzhledem k tomu, že se během příštího měsíce dočkáme nových vlajkových lodí Applu a Samsungu – Essential ovšem svůj slib dodržel a nejen že ukazuje telefon, ale také spouští předobjednávky, které jsou nyní dostupné na oficiální webu.

swc

Přečtěte si takéNa Startup World Cup & Summit v Praze si zasoutěží přes 160 startupů o 35 milionů korunNa Startup World Cup & Summit v Praze si zasoutěží přes 160 startupů o 35 milionů korun

Telefon s odolným titanovým rámem o váze sotva 185 gramů poběží na platformě Qualcomm® Snapdragon 835 se 4 GB RAM, 128 GB úložištěm, 13 megapixelovým duálním zadním fotoaparátem, schopným pojmout 4K video, předním 8mpx fotoaparátem a QHD displejem o rozlišení 2560 x 1312 px. Velikost zařízení se zastavila na 14,1 x 7,1 centimetrech s tloušťkou 7,8 mm. Samozřejmostí je také NFC, čtečka otisků prstů a podpora externích zařízení, mezi kterými je třeba 360° kamera.

essential

Essential Phone 1

Právě na kameru, která je schopna natáčet po připojení k telefonu v 360° režimu je startup hrdý. Dává ji dokonce k dispozici v jedné z dvou variant telefonu, které lze zakoupit. S kamerou vyjde Essential Phone na 749 dolarů, tedy asi 16 645 korun, bez kamery pak na 699 dolarů, v přepočtu 15 534 Kč. K dispozici jsou na výběr čtyři barevné varianty.

essentialvar

Telefon lze momentálně předobjednávat pouze pro zákazníky v USA a Kanadě, s tím, že startup momentálně jedná s partnery, kteří budou schopni přivést novinku i na evropský, případně také asijský trh. A bude hodně zajímavé sledovat, jaký bude další vývoj Essential, který nasadil úvodní laťku vysoko.

essentialrubin

Foto: Essential, YouTube