Podívejte se na luxusní švýcarské hodinky Hublot, které je možné koupit pouze za bitcoiny

hublottop
0Zobrazit komentáře

Nejznámnější kryptoměna Bitcoin v minulém týdnu slavila 10 let své existence a takové příležitosti se samozřejmě chytlo i množství firem, které se i přes svůj dřívější nezájem o kryptoměny zapojili do marketingového víru. Jednou z takový firem je i švýcarský výrobce luxusních hodinek Hublot, který včera představil nový model hodinek s názvem BIG BANG MECA-10 P2P. Co je na nich ale tak zvláštního?

Nové hodinky si v souvislosti s oslavou výročí bude možné koupit pouze za bitcoiny, a to v omezeném množství 210 kusů, které má odkazovat na maximální limit 21 milionů kusů vydaných bitcoinů. Hodinky o průměru 45 milimetrů kopírují specifický design Hublotu s otevřeným tělem, takže je možné vidět veškerý pohyb uvnitř. V případě, že jim dojde baterie, navíc nabízejí až 10denní nouzovou výdrž.

bb-p2p-hublot-320

Na všech kusech hodinek je speciální gravírování s unikátním hashem transakce

Keramické tělo hodinek je vyvedeno v černé barvě a každý kus hodinek v limitované edici je označen pořadovým číslem, což samozřejmě značně zvyšuje jejich cenu. Přesná cena prozatím nicméně oznámena nebyla, stejně jako není jasné, kde přesně bude možné hodinky prostřednictvím Bitcoinu koupit, nicméně se očekává částka v desítkách tisíc dolarů, tedy spíše vyšších stovkách tisíc korun.

Na samotné integraci plateb za hodinky pracuje Hublot s čínskou firmou OS Limited, v jejíž ústředí byly představeny, a má se jednat o vůbec prvního výrobce luxusních hodinek, který jednou nohou vkročil do kryptoměnového světa. Číslo bitcoinové transakce je pak vyraženo přímo na těle hodinek, což jim dává nejen unikátní vzhled, ale především také identifikaci.

bohempia_cc1

Přečtěte si takéNový rekord na Hithitu. Na české tenisky z konopí se vybraly téměř 4 miliony korunNový rekord na Hithitu. Na české tenisky z konopí se vybraly téměř 4 miliony korun

Právě unikátní identifikace propojená s digitální transakcí dává generaci výrobců hodinek nový rozměr. V případě ztráty nebo krádeže nebude možné hodinky v jejich originálním zpracování prodat dále, jelikož bude potřeba doložit potvrzení o odeslaných prostředcích. Transakci je navíc jako již standardně u Bitcoinu možné vidět veřejně a nelze ji nijak alternovat nebo smazat.

hublot2
hublot3
hublot

Video s představením hodinek:

Foto: Hublot

V pražském PrusaLabu proběhne další setkání kutilů. Naváže na úspěšný festival Maker Faire

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

0Zobrazit komentáře

Češi jsou národ kutilů, což potvrdil i letošní festival Maker Faire Prague, který na konci června na Výstavišti v pražských Holešovicích navštívilo přes 10 tisíc lidí. Sešli se na něm různí nadšenci, bastlíři a další kreativci, kteří si rádi hrají, a vzhledem k velkému počtu přihlášených projektů i samotných návštěvníků mají nyní podobná setkání pokračovat. V menším měřítku se je rozhodla uspořádat iniciativa Make More a první setkání proběhne už dnes, 7. listopadu.

Za značkou Make More stojí skupina nadšenců, kteří společně se spolkem Žádná věda a agenturou Taktiq uspořádali právě první ročník pražského Maker Faire, a nyní chtějí na tento velký festival kutilů a inovátorů navázat neformálními setkáními makerů i všech jejich příznivců, nazvanými Meet the Makers.

„Na Meet the Makers chceme dát prostor vystoupit makerům z různých oblastí v rozdílných stádiích svého tvoření. Naším cílem je, abychom se navzájem lépe poznali, sdíleli spolu výzvy a novinky, řešili problémy, představovali své projekty a inspirovali se,“ vysvětluje Ondřej Kašpárek, zástupce Make More a současně kapitán PrusaLabu.

maker_faire_2018_2048px_janhromadko-1013

Právě v prostorách holešovického PrusaLabu se první inspirativní setkání uskuteční, a to již dnes, 7. listopadu od 18 hodin. Makeři budou své projekty představovat v neformálních vystoupeních. Adam Rippl popíše, co ho vedlo k založení jeho startupu s trofejemi, Kamil Štaidl bude hovořit o tavení mosazi a studenti ze Smíchovské střední zapřemýšlí nad IoT nábytkem.

drone_cc

Přečtěte si takéVědci z MIT chtějí zachraňovat ztracené turisty pomocí dronů. Spolu s NASA vyvíjí speciální letkuVědci z MIT chtějí zachraňovat ztracené turisty pomocí dronů. Spolu s NASA vyvíjí speciální letku

Pražské papírnictví Papírna a Hana Kerekrétyová s projektem BY_PRODUCT zase načnou myšlenku udržitelného tvoření. Spojující linkou napříč různými tématy nicméně zůstává myšlenka vytváření něčeho na popud neuspokojivého stávajícího stavu věcí.

S touto ideou se ztotožňuje i iniciativa Make More a Ondřej Kašpárek doplňuje důvody jejího vzniku: „Postrádáme platformu podporující kreativní komunitní projekty a tvořivost obecně. Věříme, že cesta k inovacím vede skrze rozvíjení znalostí, zručnosti, budováním kontaktů a neustálým zdokonalováním prototypů. Chceme vzbudit pozitivní styl přemýšlení a skrze tvoření se neustále přibližovat ideálům o zdravé, udržitelné a přesto technologicky prosperující společnosti i planetě.“

maker_faire_2018_2048px_janhromadko-1192

Další setkání plánuje Make More pořádat každou první středu v měsíci v prostorách PrusaLabu, což je veřejná kutilská dílna, kterou letos v červnu otevřel úspěšný výrobce 3D tiskáren Josef Průša se svou firmou Prusa Research. CzechCrunch je navíc hlavním mediálním partnerem všech chystaných akcí. Více podrobností pak můžete najít zde.