Podívejte se na nové koncepty elektrického SUV se solární střechou od Fiskeru

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

fisker-auto

Foto: Fisker

Chystané elektrické SUV od Fiskeru

0Zobrazit komentáře

Slavný automobilový designér Henrik Fisker, který má na svědomí ikonické vozy jako BMW Z8, Aston Martin DB9 či Aston Martin V8 Vantage, nepřestává lákat na své nové elektrické SUV, které chystá pod vlastní značkou Fisker. Přestože ho má Fisker oficiálně představit až koncem roku, na Twitteru se nyní podělil o několik obrázků toho, jak by mohl očekávaný elektromobil vypadat.

Pětapadesátiletý Američan s dánskými kořeny, který dříve působil i v Tesle a v roce 2012 přišel s jedním z prvních luxusní plug-in hybridů v podobě Fisker Karma, má v plánu vyrobit SUV s dojezdem necelých 500 kilometrů a cenou pod 40 tisíc dolarů (900 tisíc korun). Oznámil to letos v březnu s tím, že koncem letošního roku ukáže prototyp, ale dříve než ve druhé polovině roku 2021 se auto vyrábět nezačne.

Přesto se nyní Henrik Fisker neudržel a na Twitteru se podělil o několik obrázků, které ukazují například solární střechu, zadní část vozu a také část předku s tím, že se chystá použít zcela nové recyklované materiály a, jak sám píše, změnit svět. Mnozí zatím na jeho časové plány i to, co má auto a za jakou cenu umět, koukají skepticky, ale více bychom se měli dozvědět ještě letos.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym