Porsche už v ulicích Stuttgartu testuje očekávaný elektromobil Porsche Mission E

Filip HouskaFilip Houska

porsche
0Zobrazit komentáře

Minulý měsíc zveřejnila německá automobilka Porsche finální designy svého očekávaného elektromobilu Mission E, který by za přibližnou cenu 1,85 milionů korun měl jít do prodeje již za dva roky. Poté, co se tiskové fotky a detailní specifikace dostaly na povrch, se jen očekávalo, kdy bude tento vůbec první elektrický vůz od Porsche spatřen v reálném provozu v rámci testování. A to se nyní naplnilo.

Server Autoblog přišel s několika snímky z okolí německého Stuttgartu, kde má Porsche jednu z poboček. Paradoxem je, že jsou na fotkách vyobrazeny i budoucí největší konkurenti modelu Mission E – Model S a Model X od americké automobilky Tesla, které jedou hned za ním. Porsche tak může testovat svůj očekávaný vůz v přímém srovnání s Teslou.

5029BC68-5CA2-4969-A76D-F8D335A0D556

Přečtěte si takéIsland chce zamezit většímu počtu nehod díky inovativnímu 3D přechoduIsland chce zamezit většímu počtu nehod díky inovativnímu 3D přechodu

Na první pohled je hned patrné, že testované vozidlo vypadá poměrně odlišně od oficiálních konceptů. Důvodem není, že by Porsche ve finálním vzhledu ztratilo důvěru a odstoupilo od něj, ale jisté maskování před veřejností (což je v automobilovém průmyslu běžná praxe).

Vizuálně má testovaný model Mission E například odlišný design výřezů pro přední světla, patrně menší kola a oproti konceptu nemá tak „dlouhý“ přední nárazník. Od věci není tvrzení, že spíše připomíná vylepšený model Panamera.

Parametry nabitými elektrovůz, který bude konkurovat Tesle

600 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,5 vteřin. Maximální rychlost 250 km/h. Dojezd až 550 km na jedno nabití. Dobití baterie na 80 % za 15 minut. Nejen tyto údaje spolu se sportovním vzhledem a technologicky vyspělým interiérem se stanou klíčovými v boji mezi elektromobily, kterým aktuálně vévodí americká Tesla Elona Muska. V roce 2019, kdy se má Mission E prodávat, by tomu však mohlo být jinak.

04-1920-1200
05-1920-1200
porsche-5
porsche
porsche-1

Bližší specifikace jsou pokryty zde.

Foto: Porsche