PPF posiluje v USA. Na Floridě kupuje za 7 miliard kanceláře, ve kterých sedí Booking.com či Lockheed Martin

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

southpark-ppf

Foto: PPF

PPF kupuje velký kancelářský komplex na Floridě

0Zobrazit komentáře

Sedm miliard sem, sedm miliard tam. Finanční skupina PPF rodiny Kellnerových oznámila další obří investici. Nejprve tento týden poslala přes sedm miliard korun do vývoje léčiv na rakovinu, teď podobnou sumu investuje ve Spojených státech. Prostřednictvím své společnosti PPF Real Estate dokončila převzetí rozsáhlého kancelářského objektu SouthPark Center v Orlandu na Floridě. Cena transakce přesáhla 315 milionů dolarů, tedy více než 7 miliard korun.

Pro PPF jde o druhou nemovitostní akvizici ve Spojených státech po převzetí kancelářského parku v Atlantě na začátku tohoto roku. Komplex SouthPark Center v Orlandu zahrnuje deset samostatných kancelářských budov s celkovou pronajímatelnou plochou 120 000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních prostor. Mezi nájemci jsou společnosti jako Booking.com, Accenture nebo zbrojovka Lockheed Martin.

Transakce patří podle PPF Real Estate mezi největší svého druhu na trhu kancelářských nemovitosti v centrálním regionu Floridy. Kromě kancelářského komplexu transakce zahrnuje i 12,5 hektaru pozemků pro budoucí výstavbu komerčních nemovitostí. Samotný SouthPark Center leží v blízkosti největších pamětihodností Floridy, zábavního parku Disney Amusement Park, kongresového centra Orange County Convention Center či filmových studií Universal.

southpark-ppf2

Foto: PPF

Rozsáhlý kancelářský objekt SouthPark Center v Orlandu na Floridě

„Pokračujeme v geografickém rozkročení v rámci v nastoupené diverzifikaci našeho portfolia. Americký realitní trh poskytuje řadu zajímavých příležitostí a my se dále díváme na různé možnosti, jak urychlit růst a diverzifikaci našeho portfolia i jeho průnik do nových segmentů trhu,“ uvedl výkonný ředitel PPF Real Estate USA Aaron Smith.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Akvizice v Orlandu je druhou transakcí PPF Real Estate po převzetí kancelářského parku Mansell Overlook v Atlantě na začátku roku. „Celkový objem alokovaných investic pro tyto transakce a budoucí rozvoj byznysu na trhu v USA překročil po roce působení PPF Real Estate v Americe částku 500 milionů dolarů (přes 11 miliard korun – pozn. red.),“ uvedla firma.

Finanční skupina PPF, mateřská společnost PPF Real Estate USA, podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur (přes bilion korun) a zaměstnává celosvětově 82 tisíc lidí.

S přispěním ČTK.

Jack Dorsey jde po odchodu z Twitteru naplno do kryptoměn. Mění kvůli tomu i název svého platebního startupu

Filip HouskaFilip Houska

dorsey-bitcoin

Foto: Ryan Lash/TED / CC

Jack Dorsey jde naplno do kryptoměn

0Zobrazit komentáře

Jack Dorsey je velkým obhájcem bitcoinu. I proto se hodně mluví o tom, že se po svém odchodu ze sociální sítě Twitter, kterou založil a patnáct let vedl, bude věnovat více kryptoměnám jako takovým a blockchainové technologii, a to ideálně přes svou společnost Square. I to může být důvod, proč jeho původně platební startup mění své jméno ze Square na Block. A do kryptosvěta se vrhne ještě ve větší míře.

Square má s bitcoiny poměrně bohaté zkušenosti. Ještě před vlnou institucionálního zájmu, která letos pomohla zvýšit cenu bitcoinu na nový rekord, je Dorseyho firma nakoupila v hodnotě okolo 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). V únoru pak společnost investovala do bitcoinu dalších 170 milionů dolarů (3,8 miliardy korun). Mimo jiné zvažovala, že pro bitcoin vytvoří hardwarovou peněženku.

Letos v červnu se navíc Square spojil s blockchainovým poskytovatelem Blockstream Mining, se kterým chce vybudovat speciální zařízení určené pro těžbu bitcoinů poháněné solární energií, aby se snížila energetická náročnost celého těžebního procesu. Do Blockstream Mining nalil pět milionů dolarů, respektive zhruba 110 milionů korun.

„Značku Square jsme vytvořili pro naše platební zaměření. Block je nový název, ale náš cíl, kterým je ekonomické posílení, zůstává stejný. Bez ohledu na to, jak se rozrosteme nebo změníme, budeme i nadále vytvářet nástroje, které pomohou zvýšit přístup k ekonomice,“ říká v oficiálním vyjádření Dorsey.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

„Od svého založení v roce 2009 se firma rozšířila o Cash App, hudební službu Tidal a značku TBD54566975 (pod kterou se Square soustředilo na bitcoin – pozn. red.). Změna názvu vytváří prostor pro další růst. Block je zastřešujícím ekosystémem mnoha podniků, které spojuje účel ekonomického posílení, a slouží mnoha lidem – jednotlivcům, umělcům, fanouškům, vývojářům a prodejcům,“ doplňuje Dorsey.

Ke změně názvu ostatně před nedávnem přistoupila i společnost Facebook, která se přejmenovala na Meta Platforms. Pod touto značkou bude vyvíjet takzvaný virtuální vesmír neboli metaverse. Mark Zuckerberg, šéf Mety, tehdy argumentoval, že původní název už nezahrnoval vše, čím se firma zabývá. Podobně argumentuje i Square.

Změna názvu na Block oficiálně proběhne 10. prosince. Symbol SQ, pod kterým se akcie podniku obchodují na newyorské burze, ale zůstane stejný. Aktuálně se jedna akcie Squaru obchoduje za 194 dolarů a za dnešek si připsala nepatrný růst.

S přispěním ČTK.