Prohlížeč od Seznamu používá už 1,5 milionu lidí. V mobilní aplikaci nově nabídne tmavý režim

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

seznam-dark

Foto: Seznam

Prohlížeč od Seznamu se přebarvil do tmavých barev

0Zobrazit komentáře

Jak jsou lidé v posledních týdnech především zavření doma, tráví na internetu ještě více času. Pociťuje to i tuzemská internetová jednička Seznam.cz, a to nejen na číslech návštěvnosti, ale také ve svém prohlížeči. Ten Seznam buduje vcelku nenápadně, ale hlásí, že ho má na všech platformách už více než 1,5 milionu unikátních uživatelů.

Seznam Prohlížeč funguje také na počítačích, ale i u něj je vidět trend, kdy se velká část aktivity uživatelů přesouvá do mobilů. Jen v loňském roce si ho do mobilu stáhlo 1,2 milionu lidí a Seznam uvádí, že za první kvartál tohoto roku zaregistroval přes 360 tisíc nových instalací.

„Seznam Prohlížeč má na všech platformách už více než 1 500 000 unikátních uživatelů, přičemž výrazný nárůst zaznamenal zejména v posledních týdnech,“ uvedl Seznam.

seznam-prohlizec2

Foto: Seznam

Prohlížeč od Seznamu je dostupný i pro desktop

Naposledy se koncem roku chlubil tím, že měsíčně ho využívá 1,3 milionu unikátních uživatelů, takže se potvrzuje trend kontinuálního růstu. A zatímco v prosinci přišel velký update celé aplikace, teď přichází menší novinka, která však mnoho uživatelů také jistě potěší.

Také seznamácký prohlížeč naskakuje na vlnu tmavých režimů a umožňuje svým mobilním uživatelům přepnout rozhraní aplikace do tmavých barev. „Tmavý vzhled jsme vytvořili na přání našich uživatelů. Dali jsme si práci s kontrastem barev, abychom vyhověli standardům o přístupnosti a zároveň zachovali vizuální identitu Seznamu i v této pozměněné barevné paletě,“ říká Adam Raška, produktový manažer Seznam.cz.

Zajímavostí je, že uživatelé prohlížeče od Seznamu budou moct v tmavém vzhledu navštěvovat i domovskou stránku. „Jedná se zatím o exkluzivní možnost pro ty, kdo k brouzdání na internetu využívají v mobilech náš Prohlížeč. Do budoucna však bude tmavý režim naší domovské stránky podporovaný i v jiných prohlížečích,“ doplňuje Raška.