Propojit boha s mobilem může být dobrý byznys plán. Česká aplikace pro věřící získává miliony

Když se potřebujete svému knězi svěřit, můžete to učinit i přes aplikaci. Dio se řadí k zajímavým projektům, které zaujaly fond Nation 1.

Iva BrejlováIva Brejlová

Vojtěch Šanca

Foto: Dio

Vojtěch Šanca, spoluzakladatel a CEO Dio

0Zobrazit komentáře

Tu potřebu naplno ukázala pandemie, ale nápad na aplikaci měli velmi mladí zakladatelé projektu už před ní. Svému knězi přece můžou lidé mít potřebu se svěřit i na cestách, v dobách, kdy leží nemocní doma, nebo když zkrátka nestíhají. Aplikace Dio nabízí všechno to. A že nejde jen o okrajovou záležitost, teď ukázal český fond Nation 1. Dio se stalo jedním ze tří projektů, kterým posílá dohromady 20 milionů korun.

Vojtěch Šanca a Jan Růžička pracují s pojmy jako „zdigitalizovat farnost“, „chat s farářem“ nebo „kostelní nástěnka“ – a myslí tím tu v mobilu. Na ní věřící najdou třeba odkazy na živá vysílání mší. Když si chatují s farářem, můžou to dělat anonymně i pod svým pravým jménem. A pak citlivé zpytování zase smazat s jistotou, že snímek obrazovky nepořídil nikdo, tedy ani zpovědník.

Do nové doby přenáší i dary věřících. Aplikace Dio umožňuje věnovat farnosti peníze, i když u sebe lidé nemají hotovost. Stačí dvě kliknutí v mobilu, který se po mši s notifikací případně připomene. Nepřekvapivě zakladatelé dodávají, že takové řešení vede ke zvýšení přijatých prostředků. Zároveň tady našli prostor, kde pro chod aplikace vybrat peníze. Fungují totiž z malého poplatku za převody.

„Celý nápad je vzhledem k cílovému trhu velmi inovativní a umožňuje snadnější přístup k víře pro mladou generaci,“ říká Marek Moravec, řídící partner Nation 1. Právě tento fond se poslední měsíce staral o rozvoj projektu v rámci svého akceleračního programu. A zároveň mu nyní posílá část z dvacetimilionové investice rozdělené třem startupům.

„Líbí se nám nadšení zakladatelů firmy a jejich chuť s aplikací proniknout do světa. S Nation 1 jsme si již na začátku stanovili misi pomáhat českým startupům v růstu do zahraničí a kluci jsou na tento úkol připraveni,“ myslí si Moravec.

Druhé dva startupy s novou investicí jsou WeBoard, který pomocí automatizované umělé inteligence přináší virtuální prostředí pro výcvik zaměstnanců včetně nácviku kontaktu se zákazníky, a Xily, aplikace pro rodiny, která jim umožňuje sdílet například rozvrhy či kalendáře a v jednom rozhraní mezi sebou komunikovat.

Do svého akcelerátoru český kapitálový fond každý rok vybírá nadějné startupy, jejichž vizi vyhodnotí jako zajímavou. V aktuálním kole se v něm rozvíjelo dohromady osm firem, které partnerům a veřejnosti představí svůj produkt a plány na akci Demo Day.

V rámci programu fond spolupracuje s mentory, jako jsou Silke Horáková, Martin Rozhoň a další investoři a podnikatelé. Tím si Nation 1 klade za cíl vybudování příjemného prostředí kolem startupů, ve kterém se mohou scházet noví hráči s těmi zkušenými.

„Vybrané tři startupy v rámci akcelerace představily zajímavý produkt, který se uživatelsky již osvědčil, a finance jim pomůžou v dalším růstu. Investice proběhla jako standardní seed/pre-seed series, kdy fond Nation 1 vkládá do firmy domluvený kapitál a plánuje dále pomáhat nejen v rámci mentoringu founderům, ale s kontinuálním rozvojem firmy a napojením na ty správné byznysové partnery v rámci našeho networku,“ doplňuje Moravec.

Načítám formulář...

 

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym