Rodinná dovolená s dětmi bez starostí. Internetový podnikatel František Peterka spouští nový projekt Explorio

frantisek-peterka_explorio-cz

Foto: Explorio

František Peterka, zakladatel Explorio.cz

0Zobrazit komentáře

Ačkoliv by se rodinná dovolená s dětmi mohla na první pohled zdát jako idylický čas plný odpočinku, smíchu a radosti, ve skutečnosti se může jednat o poměrně riskantní podnik. Stačí jen vybrat špatnou destinaci, nebo chybně zvolit ubytování, a odpočinek se může jednoduše proměnit v utrpení, permanentní pláč a stokrát vyřčenou větu „ ale já se nudím“.

S cílem řešení těchto problémů vstupuje na trh nový projekt Explorio.cz, za kterým stojí známý internetový podnikatel František Peterka. Ten má ve svých 36 letech za sebou hned několik úspěšných online projektů.

Mezi nejvýznamnější patří web Proděti.cz, který následně prodal skupině Rockaway, a ve spolupráci se známou internetovou skupinou Miton v posledních letech budoval projekt Driveto, který se specializuje na dlouhodobé pronájmy automobilů. V rámci Explorio.cz chce ale nabídnout něco jiného. Za cílovou skupinu si vybral rodiny s dětmi, kterým chce zprostředkovat dovolenou plnou zážitků.

explorio-cz

Explorio.cz, cestovní portál pro rodiny s dětmi

Pokud jste sami rodiči, určitě to také znáte. Před každou dovolenou je nutné vypracovat alespoň částečný program, který se do určité míry musí podvolit vašim malým ratolestem. Vytváření takového programu však může zabrat hodiny i dny a mnohdy stále nemáte jistotu, zda vše vyjde na 100 procent.

S určitostí nevíte, zda budou na místě dětské jídelní židličky, na pokojích dětské postýlky a v okolí dětská hřiště či animační program určený nejmenším. Explorio slibuje vyřešení alespoň části těchto starostí, a proto přichází s takovými nabídkami služeb, které myslí na děti i dospělé.

miroslav-michalko-zaslat-cz3

Přečtěte si takéBrněnské Zaslat.cz v Africe začne stavět globální vyhledávač přepravy balíků. Získalo na to 20 milionů korunBrněnské Zaslat.cz v Africe začne stavět globální vyhledávač přepravy balíků. Získalo na to 20 milionů korun

Cílem Explorio.cz je přinést rodičům podstatně větší množství informací a služeb, které nahrazují otřepanou frázi „vhodné pro děti“. Ta je u českých poskytovatelů služeb velice oblíbena, ale ve finále často o ničem nevypovídá. Nevíme, jakým obsahem jsou jejich služby pro děti vhodné, ani jaký musí být minimální věk dětí.

Explorio tedy vybírá a seskupuje tipy na ubytování, aktivity i služby, které jsou k dispozici ve vybrané lokalitě a které si může užít celá rodina. Tyto balíčky jsou vyjednávány přímo s provozovateli a jsou kombinovány tak, aby byly pro zákazníky co nejvýhodnější a zároveň umožnily rodině trávit společný volný čas co možná nejvíce aktivně. Právě to má být největší výhoda proti obřím portálům typu Booking.com a dalším, které takový ohled na dětské cestovatele neberou.

František_Peterka_Driveto

František Peterka

Stejně jako u svých předchozích úspěšných projektů pomáhá Peterkovi také s nejnovější cestovatelskou službou Jan Davídek, který je spolumajitelem vyhledávače nábytku Biano. S Peterkou spolupracoval už na e-shopu Proděti.cz a v Exploriu má na starosti především technologické zázemí projektu. Zároveň ve firmě drží 10% podíl, zbytek vlastní Peterka.

„Naši obchodníci objíždějí celou republiku, hledají a ověřují vhodná ubytování a aktivity, které do našeho systému postupně zařazujeme,“ ​vysvětluje Peterka, který je nejen otcem Exploria, ale také dvou dětí, díky kterým ze své vlastní zkušeností ví, jak je plánování rodinných výletů náročné.

Dovolená pro více rodin na pár kliknutí

Rodiče díky jeho nové službě mohou z pohodlí domova s několikatýdenním či měsíčním předstihem zakoupit ubytování s rodinnými pokoji, koupit vstupenky na místní atrakce, a ještě dětem objednat kurzy lyžování. Po uskutečnění rezervace zároveň rodič obdrží seznam aktivit v okolí, které stojí za vyzkoušení, přičemž je zohledňován věk dětí, oblíbené sporty či roční období.

explorio2

Foto: Explorio.cz

S Explorio.cz bude možné plánovat dovolené doma i v zahraničí

Zajímavým doplňkem je také možnost plánování hromadné rodinné dovolené. Někdy je totiž lepší, když se dvě či více rodin domluví na společné dovolené, kde mají dětí více parťáků na řádění, což rodičům dává o něco více volného času, který mohou rovnou trávit se svými přáteli. Pro takové skupiny nabízí Explorio možnost komunikace s ubytovateli, výběr finálního termínu i rozdělení plateb podle jednotlivých požadavků každé rodiny.

star-wars-rise-of-skywalker-poster

Přečtěte si takéNejvětší producentský crossover všech dob? Šéf Marvelu Kevin Feige pracuje na projektu pro svět Star WarsNejvětší producentský crossover všech dob? Šéf Marvelu Kevin Feige pracuje na projektu pro svět Star Wars

V současné fázi se Explorio chce soustředit hlavně na nabídku lokalit v České republice, ke kterým by se časem měly přidávat nabídky dovolených na Slovensku, v Polsku a také v Alpách. O něco vzdálenější budoucností je pak speciální rodinný cestovatelský klub za předplatné, který bude svým členům nabízet nejrůznější výhody jako cashback, storno na poslední chvíli či slevy u partnerů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym