Rozvoz potravin online má dalšího hráče. Billa naplno spustila svůj e-shop, doručení slibuje do tří hodin

Aktuálně je služba dostupná pro zákazníky v Praze, Brně, Mladé Boleslavi a okolí, po celém Česku chce Billa rozvážet do roku 2025.

Peter BrejčákPeter Brejčák

billa_spusteni_e-shopu-3-min

Foto: Billa

Potraviny online doručuje také Billa

0Zobrazit komentáře

Pilotní verzi svého e-shopu Billa v Česku spustila v březnu, tento týden obchodní řetězec oznámil jeho plné uvedení do provozu. V testovací fázi Billa doručila pro sedm tisíc zákazníků téměř 29 tisíc objednávek, přičemž přes osmdesát procent zákazníků nakoupilo na e-shopu více než třikrát. Prodejce přitom slibuje doručení zdarma do tří hodin po odeslání objednávky.

Nejčastěji lidé nakupovali banány, pivo, rajčata, hroznové víno a bagety, typickými zákazníky e-shopu Billa jsou podle vedoucího e-commerce Petra Toupala mladé rodiny s dětmi. Kromě Prahy či Brna – kde má řetězec dva sklady určené čistě pro online objednávky – je možné si přes e-shop objednat také do Mladé Boleslavi či Nymburka. Po celém Česku Billa plánuje službu rozšířit do roku 2025.

„Do konce roku spustíme novou mobilní aplikaci, která nakupování online usnadní. V průběhu příštího roku částečně zautomatizujeme naše sklady v Praze a Brně, aby byly schopny efektivněji a ve vyšší míře odbavit objednávky našich zákazníků. Do konce roku 2025 máme ambici nabídnout naše služby po celé České republice a stát se druhým nejsilnějším hráčem v prodeji potravin online u nás,“ uvedl generální ředitel Billy Liam Casey. Na rozvozu potravin Billa spolupracuje s logistickým startupem Dodo Michala Menšíka.

Billa tak naplno vstupuje do rozvíjejícího se trhu objednávání potravin na internetu, kterému u nás dominuje online supermarket Rohlík, jenž je podle žebříčku CzechCrunche třetím největším e-shopem u nás. Výraznými hráči jsou pak také například Tesco nebo Košík. Miliardové tržby vykazuje též e-shop Lidlu, ten na něm ale nenabízí čerstvé potraviny.

Obrat potravinového řetězce Billa loni v České republice dosáhl přibližně 38,2 miliardy korun, meziročně vzrostl z 36,5 miliardy korun, uvedl Casey. Hospodářské výsledky neuvedl. V roce 2021 Billa podle své účetní závěrky vykázala čistý zisk 658,5 milionu korun a tržby v celkové výši zhruba 31,3 miliardy korun.

Aktuálně Billa v Česku provozuje 254 obchodů, v roce 2021 jich bylo 245. Vedle standardních kamenných obchodů v Česku nabízí také prodej na čerpacích stanicích Shell. Billa je společně s potravinovým řetězcem Penny Market součástí německé skupiny REWE.

Největším řetězcem s potravinami je v Česku Lidl, který patří pod německou skupinu Schwarz. Jeho čistý zisk u nás v účetním roce končícím loni 28. února meziročně klesl přibližně o desetinu na 5,5 miliardy korun. Tržby firmě vzrostly asi o tři miliardy korun na 76,4 miliardy korun.

S přispěním ČTK

DODO

Jsme logistická služba pro e-commerce, retail, restaurace a rychlá občerstvení.

Klíčoví lidé

_michal_mensik_3

Michal Menšík

Zakladatel

DODO

Jsme logistická služba pro e-commerce, retail, restaurace a rychlá občerstvení.

Klíčoví lidé

_michal_mensik_3

Michal Menšík

Zakladatel