S tímhle nástrojem lze programovat s přímo integrovaným internetovým vyhledávačem

kite
0Zobrazit komentáře

Ne jeden programátor už se někdy pozastavil nad otázkou – proč vlastně musí neustále dohledávat nespočty navazujícíh informací nebo částí kódů na internetu a zbytečně si tak prodlužovat čas na dokončení práce. I při využití dvou oken nebo další plochy je to prostě omezení, které během jednoho pracovního dne může zabrat i několik hodin.

K vyřešení tohoto problému vznikl nástroj s názvem Kite, který přímo do vašeho editoru integruje vyhledávací funkce internetového prohlížeče a při psaní kódu v přehledném rozhraní nabízí rovnou navazující, vyhledané příkazy a funkce, které pravděpodobně budete chtít napsat. Zároveň je schopen opravovat základní chyby při přepisu.

hpspectre

Přečtěte si takéPodívejte se, jak vypadá nejtenčí notebook světa od HP, který konkuruje MacbookuPodívejte se, jak vypadá nejtenčí notebook světa od HP, který konkuruje Macbooku

Vyhledávané informace jsou pak zobrazeny přehledně v takovém formátu, aby neobsahovaly žádný balast kolem. To skvěle slouží především při čtení dlouhých dokumentací u integrace složitějších aplikací. Nástroj je momentálně schopen plného propojení s Terminalem a iTerm na OS X a dalšími editory jako Atom, Sublime Text, vim, emacs nebo PyCharm.

Kite prozatím běží ve své betaverzi a nedávno zabodoval na populárním Product Huntu jako jeden z nejvíce oblíbených projektů posledních měsíců. Pravděpodobně i proto zaujal několik zajímavých investorů, v čele se zakladateli PayPalu, Dropboxu, WordPressu nebo investory z SV Angel.

Miliardář Karel Janeček spouští v Karlíně startupový inkubátor s palebnou silou 700 milionů

Michal PtáčekMichal Ptáček

karel
0Zobrazit komentáře

Na české technologické scéně je opět živo. Miliardář a spolumajitel RSJ, Karel Janeček, totiž v pražském Karlíně už brzy odstartuje jeden ze svých nových projektů, konkrétně startupový inkubátor s názvem GistinUp.

Ten by podle informací, které přinesl portál Lupa.cz, měl mít na rozjezd připraveno 700 milionů Kč a soustředit by se měl především na podporu a rozvoj inovativních projektů v regionu střední a východní Evropy.

labs03

Přečtěte si takéTomáš Jasovský o tom, jak vznikl pražský projekt InVision Labs, stamilionového startupu InVisionTomáš Jasovský o tom, jak vznikl pražský projekt InVision Labs, stamilionového startupu InVision

„Jsme v situaci, kdy máme jako lidská společnost ohromný potenciál, musíme ho ale jenom probudit,“ prozradil pro Lupa.cz, Karel Janeček.

Kromě Janečka pak za připravovaným projektem stojí ještě Jan Nekovář, s tím, že chod celého projektu má mít na starost Vít Šubert.

„Inkubátor není nijak tématicky omezený, musí být ale funkční. Naše služby tak poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak startupům, které jsou připraveny na globální růst. Jakýkoliv startup, který uznává hodnoty inkubátoru, může poslat nápad. Do deseti dnů odpovíme, jak rozhodla naše rada mentorů. Každý startup pak dostane přiděleného mentora,“ prozradil pro Lupa.cz, Šubert.

A dodává…

„Na místní scéně vládne spíš konkurenční boj. My bychom chtěli do Česka přinést spíš ducha Silicon Valley,“

Pro snadnější vstup na americký trh, pak inkubátor začal spolupracovat s agenturou USMAC, s tím, že prvním projektem, který GistinUp podporuje, je startup ShipVio, jenž propojuje odesílatele s dopravci a údajně umožňuje odesílat zásilky za nejvýhodnější ceny po celé Evropě.

foto: Karel Janeček