Podívejte se, jak vypadá nejtenčí notebook světa od HP, který konkuruje Macbooku

Michal BenatzkyMichal Benatzky

hpspectre
0Zobrazit komentáře

Notebook byl v první řadě zkonstruován jako snadno přenosný počítač. Proto ani mnoho let po zrodu prvních laptopů neupadá touha výrobců po tom, vyrobit mezi přenosnými počítači ten nejtenčí. Prim v tomto ohledu nově drží společnost HP, která představila notebook, vedle něhož působí MacBook, vždy chválený za svoji neuvěřitelnou tenkost, jako chudý příbuzný.

HP Spectre měří na tloušťku jen 10,4 milimetrů, což i tak velmi tenký 12palcový Macbook poráží o 2,5 milimetrů. Při srovnání s Macbookem Air je pak nový výtvor od HP tenčí dokonce o 6,5 milimetrů. Vývojáři HP porazili Apple pochopitelně také ve váze, díky hliníkové a karbonové konstrukci. Při srovnání se stejně velkým 13″ MacBookem Air, je totiž nový Spectre s váhou 1,1 kilogramů o více než 200 gramů lehčí.

teslaunveil

Přečtěte si takéTakhle bude vypadat nový model Tesly, který dostane rychlé nabíjení a dojezd 346 kilometrůTakhle bude vypadat nový model Tesly, který dostane rychlé nabíjení a dojezd 346 kilometrů

O zobrazování se stará displej o úhlopříčce 13,3 palců s Full HD rozlišením. Konektorovou výbavu tvoří tři USB-C konektory, kterými se notebook bude také nabíjet. Minimálně několik let se tak povinnou výbavou k tomuto laptopu stanou nejrůznější redukce. Cena HP Spectre byla stanovena na 1169 dolarů, což je o něco více, než na kolik v USA vyjde 13″ MacBook Air. V přepočtu tak nový notebook příjde na 27 700 korun.

V této ceně pak mimo jiné notebook nabídne procesory Intel Core i5 a i7, 8GB RAM a 256GB SSD disk. Spectre bude zatím dostupný pouze ve zlato šedém provedení, které má simulovat použití drahých kamenů.

it-has-a-full-hd-1080p-133-inch-screen-which-the-macbook-air-cant-boast.jpg
hpspectre
this-is-the-spectre-hps-gorgeous-new-laptop
its-absurdly-thin-at-104mm-which-is-thinner-than-the-11-inch-macbook-air-17-mm-and-the-12-inch-macbook-13-mm.jpg

foto: HP

Diskuze (0)

Novinka

Anonym