S tímto rozšířením lze automaticky ušetřit až desítky procent na online nákupech

honeyscr
0Zobrazit komentáře

S šetřením u online nákupů se v posledních několika letech roztrhl pytel. Vzniklo nespočet služeb, které nabízejí výčet různých akcí a kupónů, které ušetří mnohdy až stovky nebo tisíce korun, stejně jako služeb, které za standardní nákupy nabízejí tzv. cashback, tedy vrací určité procento z utracené částky zpět ve formě reálných peněz nebo kreditů.

Jednou z takových služeb je i startup s názvem Honey, který na první pohled vypadá jako další z řady. V záplavě podporovaných serverů se objevují jak klasické kupóny, tak cashback v určitém rozmezí – povětšinou mezi 1 a 20 procenty. Honey se pak po nákupu takových produktů nebo služeb rozdělí o svoji provizi v náhodné výši v určeném rozmezí. Z 1000 korunového nákupu tak lze v tomto případě získat zpět kredity ve výši od 10 až do 200 kreditů, respektive korun.

ryanhoover

Přečtěte si takéInvestiční platforma AngelList kupuje za bezmála 20 milionů dolarů oblíbený portál Product HuntInvestiční platforma AngelList kupuje za bezmála 20 milionů dolarů oblíbený portál Product Hunt

To ale není vše. Pro maximální jednoduchost a pohodlnost svých uživatelů Honey vyslalo do světa stejnojmenné rozšíření do prohlížeče, které nejen automaticky rozpozná, jestli lze v nákupním procesu na dané stránce využít nějaký kód, cashback nebo akci, ale zároveň i kódy automaticky vyzkouší a vybere ten, který nabídne největší slevu.

honey

Jedná se pravděpodobně o jediný nástroj, který zvládá určitou automatizaci, při které na slevu rozhodně nezapomenete. V našem krátkém testu jsme díky Honey využili například voucher ve výši $175 dolarů na slevu pro nákup letenek u dopravce British Airways, který Honey sám během přibližně 10 vteřin našel.

Amazon již brzy spustí první obchod s potravinami bez prodavačů a čekání na placení

amazongo3
0Zobrazit komentáře

Jak už je tomu každoročně zvykem, Amazon si na svém PR těsně před Vánoci dává naplno záležet a tak si i pro tento rok připravil další pecku. Tou je vyřešení „problému“ s dlouhými frontami v obchodech, stresu z nakupování a třeba i komunikace s prodavači, kteří jsou často nepříjemní.

Oním řešením je samoobslužný obchod s názvem Amazon Go, který byl spuštěn v americkém Seattlu pro zaměstnance Amazonu, s plánovaným spuštěním začátkem příštího roku i pro běžnou veřejnost. V obchodě lze najít vše od běžných, po prémiové potraviny, včetně lahůdek a předpřipravených obědů nebo večeří, až po pekárnu.

casey-neistat

Přečtěte si takéOblíbený youtuber Casey Neistat ukončil denní vlog a prodal svůj startup za 25 milionů dolarůOblíbený youtuber Casey Neistat ukončil denní vlog a prodal svůj startup za 25 milionů dolarů

Vše funguje na velmi jednoduchém principu. Stačí si stáhnout aplikaci, vytvořit účet a přidat kreditní kartu – při vstupu do obchodu z aplikace naskenujete QR kód, kterým aplikace rozpozná, že začínáte nakupovat. Automatické senzory u každé potraviny pak samy poznají, když si danou věc odeberete, případně zase vrátíte zpět, a přidají ji do nákupního seznamu.

1

Při odchodu z obchodu se zcela automaticky nákup zaplatí a v aplikaci se zobrazí účtenka. To vše zcela bez lidského zásahu, manuální kontroly nebo přímého lidského kontaktu. To má samozřejmě svá pro a proti, jde ale o příjemnou alternativu k běžným obchodům a k online zavážkám potravin nebo rozvozu jídla.

V Česku nic podobného v nejbližší době nečekejme

Všichni jsou si vědomi, že je český trh velmi specifický. Je senzitivní na ceny potravin, stejně jako osobní služby a donutit běžné zákazníky, kteří rádi nakupují ve fyzických obchodech, k podobným technologiím, je těžkým úkolem. Mimo to zároveň Amazon v Česku prochází menšími změnami – jeho největší a prozatím jediný sklad je součástí velkého prodeje.

amazonpraha

Logistická divize Logicor, spadající pod investiční společnost Blackstone, pod kterou již 2 roky skladovací prostory Amazonu v Praze patří, je totiž podle serveru E15.cz v procesu prodeje za přibližně 270 miliard korun. Novým vlastníkem by měl být singapurský státní fond GIC.

Foto: Amazon