Samsung odhalil detaily o svém chytrém prstenu. Změří vám i vaši potenciální produktivitu
Samsung Galaxy Ring cílí na lidi, kteří chtějí monitorovat své zdraví. Kdy přesně ale novinka od jihokorejské značky dorazí na trh, je pořád otázkou.
Tělesné funkce vám dnes poměrně přesně změří chytré hodinky, potažmo fitness náramky, které jsou pro sledování aktivity, tepu nebo spánku přímo dělané. Oblíbené jsou ale i chytré prsteny, které v decentnějším formátu přinášejí podobnou funkcionalitu – a prim v této oblasti hrají zejména dva startupy, finská Oura a indický Ultrahuman. Teď jim nicméně přichází silná konkurence.
Se svým vlastním chytrým prstenem míří na trh i Samsung, který jeho příchod naznačil už v lednu, ovšem neuvedl žádné informace o tom, co novinka bude nabízet – pouze v rychlosti poodhalil její design. Nyní zveřejnil pár základních specifikací, z nichž nejvíce mají těžit uživatelé, kteří už s produkty od Samsungu mají zkušenosti a chtějí mít v měření zdraví na výběr.
Samsung Galaxy Ring nabídne funkce, které se dají od chytrého prstenu očekávat. Změří vám srdeční tep, bude sledovat spálené kilokalorie během dne, ukáže vám, kolik jste nachodili kroků, a mimo jiné bude měřit i kvalitu spánku. Z nasbíraných dat pak vypočítá takzvané skóre vitality, což je údaj, díky kterému byste měli zjistit, jak produktivní dokážete být.
O sledování se bude starat několik senzorů ve vnitřní straně zařízení, přičemž data a statistiky uvidíte v aplikaci ve vašem telefonu. Papírově tedy nejde o žádnou přelomovou novinku a ve výsledku bude Galaxy Ring fungovat na stejné bázi jako zmíněná Oura, potažmo Ultrahuman. Jihokorejský gigant ale nad prstenem možná smýšlí trochu jinak, víc „ekosystémově“.
Stejně jako Apple, který mimo jiné pro monitorování tělesných funkcí vyvinul Apple Watch, má i Samsung vlastní kategorii zařízení a služeb pro sledování zdraví. Do něj spadají především chytré hodinky Galaxy Watch, se kterými se bude Galaxy Ring doplňovat, ale svým způsobem i telefony, které také dokážou sledovat základní aktivity.
„Naši vlastní zákazníci nám řekli, že chtějí mít na výběr. Chtějí mít možnost používat jiné formy nositelných zařízení pro měření zdraví,“ řekl pro server CNBC Hon Pak, šéf týmu pro digitální zdraví v Samsungu. „Někteří chtějí nosit hodinky, někteří chtějí nosit hodinky i prsten a mít užitek z obojího. Někteří chtějí jen větší jednoduchost,“ dodává.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch JobsFirma má také pracovat na neinvazivním monitorování glukózy a na snímání krevního tlaku, což jsou věci, které by měly být dostupné napříč jejími nositelnými zařízeními. Stejně tak pro účely vylepšování zdravotních funkcí chce zapojit umělou inteligenci, a to hlavně pro rychlejší získávání dat a jejich přesnější vyhodnocování.
Kdy ovšem Galaxy Ring skutečně dorazí do obchodů – a s jakou cenou –, je zatím otázkou. Samsung dosud nezmínil žádný termín, byť lze očekávat, že by k tomu mělo dojít v průběhu letošního roku. Zařízení nyní představuje na veletrhu bezdrátových technologií MWC v Barceloně.