Scott.Weber míří s kancelářemi na Chodov. Na stěnách bude graffiti, v místnosti golfový trenažér

Zatímco v Dejvicích jsou vidět krásné tapety, na Chodově bude i graffiti. Bude různorodější než jiné kancelářské prostory firmy Scott.Weber.

Eliška NováEliška Nová

sw

Foto: Scott.Weber Workspace

Kancelářské prostory na pražském Chodově

0Zobrazit komentáře

Ze samotného centra se zatím česká společnost Scott.Weber Workspace rozhlížela do Karlína, Holešovic či na Vinohrady, teď si chce zkusit něco nového. Společnost už v únoru otevře prémiový kancelářský prostor také dál od centra. Míří totiž na Chodov do byznysového komplexu The Park.

Právě z parku přišla ta největší inspirace pro nové kancelářské prostory. Zelené prostředí přenese společnost Adama Zvady do interiéru. Zeleň by měla být přítomná v zasedačkách i kancelářích, přičemž relaxační část má mít podobu Stromovky. Zájemci si tam najdou i japonský koutek nebo zakusí atmosféru londýnského Hyde Parku. To vše doplní i golfový či běžecký trenažér.

„Na své si zde přijde každý, kdo hledá variabilní místo na práci. Ať už v leže, v sedě, pod hvězdnou oblohou nebo mrakem, ve tmavém zákoutí či zenové oáze,“ popisuje Scott.Weber. I tady pak bude možné si od práce odpočinout při masáži nebo v baru.

„Celý koncept vychází z rytmu dne, tedy od úsvitu do soumraku. Na jedné straně proto bude slunečná kuchyně, na druhé noční bar. Mezitím je centrální park, prostor, který může sloužit pro eventy – vejde se sem osmdesát až devadesát osob,“ líčí provozní ředitel Martin Holý.

Na budovu na Chodově Scott.Weber čekal poměrně dlouho. Chtěl do té nejblíže nákupnímu centru WestField Chodov a zároveň nejblíže k metru. Nakonec se tu místo uvolnilo. „Je to prostor, který je vhodný i pro větší klienty, protože se může rozdělit a kdo by nechtěl prostor sdílet, je možné udělat hned za výtahem dveře do oddělené části s vlastními zasedačkami a kancelářemi,“ dodává Holý.

scott-weber_2

Foto: Scott.Weber Workspace

Kancelářské prostory na pražském Chodově

sw-1

Foto: Scott.Weber Workspace

Vizualizace interiéru

I tady ale bude moci přijít jednotlivec a pronajmout si například jen místo v coworkingu. K dispozici budou různé malé místnosti, kam se zaměstnanci nájemníků budou moci schovat a soustředit na práci. Jsou tam i telefonní budky, které poskytují klid pro telefonování, nebo místnost pro natáčení podcastů.

Firma, která se specializuje na variabilní kanceláře, před nedávnem otevřela kancelářský prostor v Dejvicích. Konkrétně v budově Blox. Střetává se tam japonský a skandinávský styl, a to do takzvaného japandi. O prostory se postarali architekti ze studia Klik, kteří tady vytvořili například i místnost, která vypadá jako sauna. Horko tady sice není, vůně dřeva se ale line celým prostorem.

Kanceláře na Chodově by měly být jiné, v některých částech až punkové. Zatímco v Dejvicích jsou vidět krásné tapety, na Chodově budou na stěnách i graffiti. Chodov bude zkrátka různorodější. Kdo se postará o podobu nového prostoru, zatím společnost nechce odhalit.

Na Chodově bude k dispozici místo až pro tři stovky pracovních míst. To vše na ploše 2 519 metrů čtverečních. Flexibilní kanceláře a coworking s novou budovou nabízí už na deseti místech v Praze. To jedenácté je také na spadnutí. Firma se totiž chystá i do holešovického Portu 7.

Scott.Weber vznikl v roce 2009, v deseti už fungujících kancelářských prostorech dnes nabízí zázemí pro čtyři tisícovky pracovních míst na ploše 29 800 metrů čtverečních. Všechny kanceláře jsou přitom svým způsobem unikátní. V Holešovicích nabízí firma prostor v administrativním centru Visionary, které má běžeckou dráhu na střeše. V Karlíně poskytuje zázemí v bývalé Pragovce. Na Václavském náměstí ve Flow Building.

Podíl sdílených kanceláří chce do pěti let Zvada minimálně zdvojnásobit. Teď dělají kolem tří procent výměry. Zatím působí Scott.Weber jen v Praze, poohlíží se ale také po Brnu nebo Ostravě.