Simona Otavová s miliardářem Moderem a spol. přebírají realitku Lexxus Norton. Chtějí i mimo Prahu

Po více než třiceti letech na trhu čeká realitní kancelář Lexxus Norton, jež se zaměřuje na luxusní nemovitosti, nová etapa. Chce posílit svou pozici.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

Foto: Archiv Simony Otavové

Simona Otavová, spolumajitelka realitní kanceláře Lexxus Norton

0Zobrazit komentáře

Po dvou letech působení v majetkové struktuře společnosti Lexxus Norton posiluje Simona Otavová svou pozici a spolu s novými partnery se chystá na novou etapu pražské realitní kanceláře zaměřené na luxusní nemovitosti. Chce mimo jiné, aby firma po více než třech dekádách existence vykoukla také za hranice hlavního města. V Lexxus Norton nově drží Simona Otavová poloviční podíl, druhou polovinu získala realitní a investiční skupina BO! Holding. Tu navíc posílil miliardář a jeden z nejbohatších Slováků Ján Moder, spolumajitel Moravia Steel a prezident hokejového klubu Oceláři Třinec.

„Hledala jsem pro firmu dlouhodobou strategii, která jí umožní se obchodně rozvíjet, a to nejen v Praze, ale i v jiných regionech. Možnost synergicky využívat všech realitních služeb, kterými tento holding disponuje, přináší konkurenční výhodu a posílení pozice na trhu,“ uvádí k transakci Simona Otavová, předsedkyně představenstva Lexxus Norton, která dosud v realitní kanceláři držela pětatřicet procent a nově jí patří rovných padesát.

Druhých padesát procent za nezveřejněných podmínek získal BO! Holding. Za touto třineckou realitně-investiční skupinou stojí Michal Pitucha, Marek Macura, David Mrózek a Jan Mynář. Prostřednictvím čtyřiceti poboček působí po celé Moravě i v Česku. Původní realitní kancelář postupem času rozšířili také o investiční a developerskou divizi a teď čtveřice zakladatelů k dalšímu rozvoji přizvala nového a silného partnera.

Čtvrtinový podíl ve společnosti BO! holding získal Ján Moder, spolumajitel jedné z největších průmyslových skupin Moravia Steel. Zbylých pětasedmdesát procent zůstává původním partnerům. „Posílení akcionářské struktury nám umožní další a rychlejší rozvoj celé skupiny. Plánujeme také založení nemovitostního investičního fondu, který do svého portfolia začlení nemovitosti v celkové hodnotě vyšších stamilionů korun,“ uvádí Michal Pitucha, předseda správní rady BO! holdingu.

Spolu s touto transakcí zároveň skupina oznámila expanzi na pražský trh – a to již zmíněným vstupem do realitní kanceláře Lexxus Norton. Společně se Simonou Otavovou ji chtějí nadále rozvíjet. Pozici řídícího partnera bude ve firmě zastávat Jan Mynář z BO! holdingu.

V rámci rozvojové strategie si noví partneři pro Lexxus Norton, který se dlouhodobě zaměřuje na segment luxusních nemovitostí a developerských projektů, vytyčili zavedení nových služeb i produktů, s nimiž následně chtějí proniknout i do dalších regionů. Větší podrobnosti ale zatím neprozrazují.

Majetkové změny znamenají i to, že realitní kancelář po více než třiceti letech opouští její dnes již bývalý majitel Ed Hughes. „Jsem velmi rád, že ji mohu zanechat v dobrých rukou a těšit se dále z jejích úspěchů,“ uvedl Hughes, který ve firmě působil prakticky od začátku její existence.

dva

Přečtěte si takéDožít v kráse. Na domy pro seniory přispěla i miliardářská rodinaVědí, jak dožít v kráse. Na domy pro seniory Senlife svěřila peníze miliardářská rodina i pojišťovny

Spolupráce třineckých podnikatelů včetně Jána Modera a Simony Otavové není náhodná. Tamní prostředí sedmačtyřicetiletá podnikatelka velmi dobře zná díky svému zesnulému otci Petru Otavovi, kterému dříve patřilo OKD a později skupina MTX, jejíž součástí je obchodník s komoditami Metalimex či koksovny OKK a řada dalších průmyslových firem.

Členkou rodinného impéria byla i Simona Otavová, která ho však po nečekané smrti svého otce v roce 2015 opustila. Bolestivý rozchod s vlastní rodinou kvůli dědickým sporům, v rámci, kterého svůj podíl prodala, pak před dvěma lety popsala pro Forbes.